Galatasaray, Bıraktığı Yerden

Süper Lig’in 2.yarısında Kayserispor deplasmanına konuk olan Fatih Terim’li Galatasaray, maçı 3-1’lik skorla kazanarak bu haftayı 3 puanla kapattı.

Maç öncesi zirve yarışındaki puan dengesinden dolayı bu maçın oldukça önemli olduğunu dile getirmiştik ve iki takımın da işleri sıkı tutacağını biliyorduk.

Maça beklediğimizden daha da hızlı başlayan Galatasaray, ilk 20 dakikalık dilimde deplasmanda 2 gol bularak önemli bir işe imza attı. Golün ardından da baskısını devam ettiren Fatih Terim’in öğrencileri yarım saatlik dilimin ardından biraz daha geriye yaslanmaya başladı.

Genelde de Fatih Terim’in takımlarında görmeye alışkın olduğumuz bu tip baskı muhtemelen Galatasaray’ın kendi sahasında oynadığı maçlarda da devam edecektir hatta iç saha maçlarında Sarı Kırmızılı takımın skor üretme konusunda daha da başarılı olabileceğini de dile getirebilriz.

Bildiğiniz gibi Terim’in takımları genelde ilk 20 dakika kaos yaratmaya çalışır ve sonrasında oyunu rölantiye alarak takımı dinlendirmeye geçirir ve son 20 dakikalık dilimde de tekrardan kaosu deneyerek, hikayesine devam etmek ister. Bu da Fatih Terim’li yeni dönem için ayrı bir not olsun.

Karşılaşmanın 2.yarısında ev sahibi Kayseripor oyunda dengeyi yakalayarak, golcüsü Umut Bulut’un attığı golden sonra farkı 2’e kadar indirdi ve baskısını daha da artırarak pozisyonlar bulmaya başladı ancak bunları değerlendiremeyince son dakikalarda Galatasaray, kontra ataktan bulduğu golle farkı yeniden 2’ye çıkardı.

Fatih Terim’li Galatasaray’ın eskiye göre fark yarattığını da bu karşılaşmada görmüş olduk. Takım bir kere iştahlanmış performans grafiğini yukarıya çıkarmış. Tudor döneminde süre alamayan Selçuk İnan’da formasına kavuşmuş ve O da kendine gelmiş.

Açıkçası Galatasaray’ın iyi yolda olduğunu rahatlıkla söylememiz gerekiyor. İç saha maçlarında bu takımın işi çok daha kolay olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna