Galatasaray Beklediğini Alamadı

Şampiyonlar  Ligi D Grubu’nda yer alan Galatasaray, grubun 2.karşılaşmasında Porto deplasmanına çıktı ve aslında iyi bir oyunda sergilemesine rağmen bu sene takımın sıkıntısı olan yan top kabusu burada da devreye girdi.  

Bir yan top sonrası golü kalesinde gören Fatih Terim ve öğrencileri sonrasında rakip kalede birçok pozisyon bulmalarına rağmen bunları değerlendiremeyince sahadan yenik ayrıldı. Tabii bunda Eren’in ağrılarının olması ve maç kadrosunda bulunmamasının da önemli bir payı var. Dün gece forvet hattında bu oyuncunun yerine Sinan Gümüş’ü kullanarak akıllı bir tercih yapan Hoca, bunun sonucunu da almak üzereydi ancak planlanan olmadı. Porto kalecisi Casillas kalede devleşince gecenin adamı oldu. Bu nedenle de akıllara Gomis muhakkak gelmiştir. Dün gece belki de forvet hattında daha güçlü bir alternatif olsaydı, Galatasaray deplasmandan puanla dönüp önemli bir avantajı cebine koymuş olacaktı.

UEFA Avrupa Ligi’nde Gecenin Programı

Fenerbahçe – Spa Trnava

UEFA Avrupa Ligi’nde D Grubu’nda yer alan Fenerbahçe ilk maçını  deplasmanda oynamış ve D.Zagreb’e mağlup olmuştu. Sonrasında lige dönen ve ligde de başarısız sonuçlara imza atan Cocu’nun öğrencileri geçtiğimiz hafta da Rize deplasmanından eli boş döndü ve özellikle teknik direktör üzerinden ciddi anlamda eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Tabii bu sonucu bekliyor muyduk sorusunun cevabı evet olacak; çünkü takım gerçekten hala toparlanmadı ve pek de güven veren bir profil sergileyemiyor. Bunun hem oyuncu bazında hem de teknik anlamda çeşitli nedenleri var ancak Fenerbahçe artık kazanmak zorunda. Basında konuşulan haberlere bakıldığında artık Cocu’nun da İstanbul’da son günleri olduğu yönünden çıkan haberler bakalım bugün takımı ne kadar etkileyecek. Bunu hep beraber göreceğiz. Fenerbahçe cephesi için günün tek artı noktası maçın Kadıköy’de olması. Onun dışında ortada bir karşılaşma ve Fenerbahçe’nin savunma zafiyetleri düşünüldüğünde skor yönünden tatmin edici bir mücadele olmasını bekliyoruz.

S.Liege – Akhisarspor

J Grubu’nda yer alan Akhisarspor’da UEFA Avrupa Ligi kariyerine pek de istediği gibi bir başlangıç yapamadı ve takım ilk maçında iç sahada ağırladığı Krasnodar karşısında mağlup olarak maçı tamamladı. Bu akşam da oldukça zor bir deplasmanda olacak ve bu maçı kadro anlamında kaldırması pek mümkün görünmüyor. Puan çıkarırsa sürpriz bir sonuç olacaktır.

Malmö – Beşiktaş

İ Grubu’nda yer alan Beşiktaş ilk maçını galip olarak tamamladı ve 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Tabii ilk maçıno iç sahada oynamasının yanı sıra rakibinin de dişine göre olmaması Beşiktaş’ı o gün galibiyete ulaştırdı. Bugün ise takım oyununu iyi oynayan bir ekibe karşı deplasmanda oynayacak ve işi ilk maç kadar kolay olmayacaktır. Yine skor anlamında tatmin edici bir karşılaşma bekliyoruz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna