Galatasaray, Antalyaspor’u Bekliyor

Transferin bitmesine sayılı günler kala sol bek pozisyonunu bitirmeye çalışan Galatasaray, Chelsea’nin sol beki Baba için çalışmalarını sürdürürken, Prömiyer Lig temsilcisinin bu oyuncunun bonservisi için 12 milyon euro fiyat biçmesi Sarı Kırmızılı takımı sıkıntıya soktu.

Bu oyuncu için kiralama teklifiyle bir kez daha Chelsea’nin kapısını çalacak olan Galatasaray, buradan olumsuz bir haber gelmesi durumunda Arjantinli sol bek Tagliafico’ya gidecek. Baba’ya göre çok daha uygun bir bedeli olan oyuncuyla ilgili son kararı ise teknik direktör Tudor’un vermesi gerekecek.

Hırvat teknik adam ise Chelsea’li oyuncuya çok daha sıcak. Bu oyuncu için Tudor’la olan yakın ilişkisini kullanacak olan deneyimli Hoca’nın Conte’yla konuşup bu işi halletmesi bekleniyor. Sol bek pozisyonunda Chelsea’nin kadrosuna bakıldığında oynaması mümkün gözükmeyen oyuncunun rezerv takıma gönderilmesi bekleniyor. Bu durumu kullanmak isteyen Tudor’un da alt yapıda oynaması yerine Galatasaray da oynaması için Conte’ya baskı yapması bekleniyor.

Milli arada as oyuncularından yoksun olarak çalışmalarını sürdüren Galatasaray, bu hafta sonu oynayacağı Antalyaspor maçı için kadroyu son oynanan maçta olduğu gibi kurgulaması bekleniyor. Sadece sakatlığından sonra Feghouli’ye şans vermesi beklenen Hırvat hocanın kimi takımdan keseceği ise şimdilik soru işareti. Burada da n plan çıkan oyuncu Rodrigues oluyor.

Süper Lig de şu ana kadar oynanan karşılaşmalarda etkili bir performans çizen ve Tudor’un isteklerini yerine getiren sağ kanat oyuncusu, muhtemelen Tudor’u kararsın bırakacak ancak şu ana kadar kazanan kadroyu da bozmasını beklemiyoruz.

Hafta sonu oldukça zorlu bir deplasmanda Antalyaspor’un konuğu olacak olan Galatasaray, bu karşılaşmayı da galip bitirmesi halinde başarılı bir işe imza atmış olacak. Kadrosuna takviye yaparak, daha da iyi bir seviyeye gelmeyi başaran Antalyaspor cephesi de tüm planlarını kazanmak üzerine kurguluyor. Bu karşılaşmayla ilgili tüm detayları da burada bulabilirsiniz.

BONUS: 350TL
Oyna