Galatasaray, Antalya da Durdu!

Spor Toto Süper Lig’in 4.haftasında Antalyaspor’un konuğu olan Galatasaray, diğer haftalardan baz alınarak gittiği zorlu deplasmandan tüm konuşulanların aksine pek de iyi bir oyun ortaya koymayarak karşılaşmadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı, ki bu kaybetme olasılığı da oldukça fazlaydı.

Maça 3 haftalık dilimdeki ilk 11 kurgusuyla başlayan ancak diğer maçlara oranla tempo anlamında oldukça vasat bir görüntü çizen ve bunu maç boyunca da yakalayamayan Galatasaray orta sahası özellikle diğer maçlara oranla belirgin bir düşüş içerisindeydi.

Tabii bunun bu şekilde olmasında Antalya da havadaki nem oranın çok ciddi derecede yüksek olması ve Antalya takımının da, Sarı Kırmızılı takımın şu ana kadar oynadığı takımlar arasında en organize takım olması da Galatasaray’ın oyun kurgusunu ciddi derecede etkiledi.

İlk yarıda beklenmedik bir golle 1-0’lık üstünlüğü yakalayan Galatasaray, aslında skor avantajını da yakalamıştı ancak 2.yarıda takım komple geriye çekilip skoru koruma arayışı içine girince, Antalya takımı baskısını daha da artırdı ve aradığı golü de son dakikalarda buldu. 2.yarıda bir çok kez öne geçme fırsatı da bulan ev sahibinin 2 puan kaybettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

3 haftalık performansın ardından Galatasaray’ın bu şekilde bir performans ortaya koymasının pek de eleştirilecek bir yanı yok. Muhtemelen önümüzdeki hafta eski görüntüsüne Galatasaray dönecektir.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna