Fransa Lig 1’de Yeni Hafta

Fransa Lig 1’de lider PSG şu anda 65 puana ulaştı ve takımın keyfi yerinde. Geride kalan takımların puan sıralamasına baktığımızda da artık takımın yakalanması pek mümkün görünmüyor.

Monaco ligde 53 puanda yer alırken, Marseiile 52 puanda yer alıyor. Bu iki takımın hemen arkasında gelen Lyon’un ise 48 puanı bulunuyor ve bu 3 takımın arasında Şampiyonlar Ligi için ciddi bir mücadele olacaktır.

Haftanın maçlarında;

Monaco – Dijon

Ev sahibi kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada avantajlı olacaktır. Konuk ekibinde skor üretme durumu olsa da ev sahibi 90 dakika sonuna kaybetmez.

PSG – Strasbourg  

Hafta arası Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid deplasmanında 1-0 öne geçse de 90 dakika sonunda kaybeden PSG, bu karşılaşmaya biraz moralsiz çıkacaktır. Konuk ekip bundan yararlanacak olursa oyuna bir denge getirir ancak bu kazanması için yeterli olmaz.

Amiens – Toulouse

İki takımda son sıradan çıkma mücadelesi veriyor. Bu nedenle zor bir karşılaşma olacak ev sahibi kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada avantajlı tarafta olacaktır.

Angers – S.Etienne

Haftanın yine zor maçlarından biri olan bu mücadelede, bir takımın daha ağır bastığını söylemek yanlış olur. Iki takımda kazanmak isteyecektir. Tabii takımların durumları göz önüne alındığında ilk yarının biraz daha sıkı geçeceği bir karşılaşma olma ihtimali yüksek olur. Denge ilk yarıda bozulmayacaktır.

Caen – Rennes  

İki orta sıra takımının karşı karşıya geleceği mücadelede, taraflar skor katkı yapıp maçı bitirirler.

Montpellier – Guingamp  

Ev sahibi rakibine göre şimdiye kadar çok daha derli toplu bir takım görüntüsü çizdi ve bu karşılaşmada da iç sahada oynayacak olduklarını düşünürsek avantajlı olan tarafta olacaklardır.

Troyes – Metz  

Haftanın yine en zor eşleşmelerinden biri; çünkü iki takımda ligin son sırasında yer alıyorlar. Bu nedenle maçın dinamiği de oldukça zor olur ancak ev sahibi 90 dakika sonunda kaybetmeyecektir.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna