Fransa Lig 1’de Şampiyon Monaco

Erteleme maçında kendi sahasında Saint – Etienne’yi 2-0’la geçen Monaco ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Kendi adlarına inanılmaz bir sezonu geride bırakan takım 17 yıl aranın ardından bu kupaya tekrar kavuştu.

Uzun bir süredir PG’nin ambargosu altında devam eden Lig 1’de böylece PSG’de ligi 2.sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi’ne gidecek. Bu hafta da son haftası oynanacak olan Fransa’da tüm maçlar aynı saatte oynanacak.

Angers – Montpellier

Son haftaya girildiği için bazı takımların ligde herhangi bir iddiası kalmadı ve dolayısıyla da bu mücadelelerde taraf seçmek biraz riskli olabilir. Bu nedenle sıralayacağımız şu karşılaşmalarda gole odaklanmak oldukça doğru olacaktır; Anger – Montpellier, Guningamp – Metz, Lille – Nantes, Lyon – Nice, Marsilya – Bastia, Nancy – Saint Etienne, Renes – Monaco.

Bu karşılaşmalarda takımların atacağı yada yiyeceği goller artık kendileri adına bir anlam ifade etmediğinden dengeler değişecektir. Tabii ev sahibi takımların kendi sahasında oynadıkları karşılaşmalarda gol ve kazanmak için daha da avantajlı olduklarını söyleyebiliriz ama en uygun olan karşılıklı gol tercihi olacaktır.

Bunun dışında kalan;

PSG – Caen maçında Caen kazanmak zorunda olduğu bir karşılaşmaya çıkacak. Lorient’in kazanması halinde kümede kalacak olmasından dolayı, Paris’te bir sürprizi gerçekleştirmek zorunda. Bu nedenle sürpriz tercihleriniz arasına alacağınız bir karşılaşma olabilir.

Lorient – Bordeux

Küme düşme hattının tam da içinde bulunan Lorient, kazandığı takdirde bir ihtimal ligde kalmayı garantileyecek. Tabii bu sadece kendi elinde de değil ancak maça favori olarak çıkacaktır.

Toulouse – Dijon

Ligde herhangi bir iddiası kalmamış olan Toulouse’nun konuğu Dijon oldukça kritik bir karşılaşmaya çıkacak ve altındaki takımların kazanması halinde de ligden düşebilir. Bu nedenle işleri sıkı tutacak olan Dijon, bu deplasmandan galip gelebilir. Plase karşılıklı golde düşünebilirsiniz.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna