Fransa Lig 1’de 8.Hafta

Fransa Lig 1’de geride bıraktığımız 8 hafta sonunda zirvede puanlar birbirine oldukça yakın durumda. PSG ligi önde götürürken, Monaco hemen liderin 1 puan arkasından zirveyi takip ediyor.

3.ve 4.sırada bulunan Bordeux ve S.Etienne’nin de zirveye yakın olduklarını söyleyerek, bu hafta Cumartesi Günü oynanacak olan karşılaşmalara geçebiliriz.

Monaco – Montpellier

Ev sahibi zirve takibinden dolayı bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaktır. Karşılıklı gol de uygun bir tercih olur.

PSG – Bordeux

Konuk ekip her ne kadar ligin doğru oyun oynayan takımları arsında yer alsa da, bu karşılaşmada ev sahibin kadro gücüne dayanma konusunda sıkıntı yaşayacaktır. Ev sahibi karşılaşmanın favorisi olacaktır.

Amiens – Lille

Haftanın zor karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede, iki takımda kazanıp üst sıralara tırmanmak istiyor ancak iki ekibin de öncelikle amacı kaybetmemek olacaktır. Alt seçeneğinin uygun olduğu bir karşılaşma olur.

Dijon – Strasbourg

Yine alt sıraları yakından ilgilendiren bir başka mücadelede, ev sahibi favori olarak karşılaşmaya çıkacak ve kazanıp en azından bir çıkışa geçmek isteyecektir. Yine ilk yarı da alt seçeneği için uygun bir karşılaşma.

Guingamp – Toulouse

İki ekibin birbirlerine yakın olan puan durumundan dolayı, iki tarafta mücadeleden galip ayrılmak isteyecek. Karşılıklı gol için uygun bir mücadele olacaktır.

Nantes – Metz

Ev sahibi ligin son sırasına demir atan rakibi karşısında zorlanmadan kazanır.

Rennes – Caen

Konuk ekip rakibine oranla ligin daha da alt sıralarında ve buradan kurtulmak istiyorsa, bu mücadeleden 3 puanı almak için elinden gelenin daha da fazlasını ortaya koymalı. Haftanın zor karşılaşmalarından biri de bu maç olacak. Bu nedenle iki taraf içinde dengeli davranmak gerekebilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna