Fransa Lig 1’de 27.Hafta Mücadelesi

Lig 1’de liderliğini devam ettiren PSG, 68 puana ulaştı ve onlarda artık şampiyonluklarının ilanı için geri sayıma geçtiler.

Her ne kadar Monaco, Marseille, ve Lyon takımı takip ediyor olsa da, bu süreçte PSG’nin buradan inmesi oldukça zor olacaktır.

Haftanın maçlarında;

Strasbourg – Montpellier

Konuk ekip rakibine oranla üst sıralarda kendini konumlamış olsa da, bu karşılaşma misafir takım için zor geçecektir. Ev sahibi sürpriz yapabilir.

Toulouse – Monaco

Konuk ekip Monaco’nun Şampiyonlar Ligi mücadelesi verdiğini düşünecek olursak ve puan kaybının da takımı ciddi şekilde sıkıntıya sokacağını da buraya eklersek, Monaco için kaybetmek ciddi şekilde sıkıntı yaratır. 

Dijon – Caen  

İki ort sıra takımının mücadelesinde, taraflar skor üretmeyi başarırlar.

Guingamp – Metz

Ev sahibi son sıraya demir atan rakibi karşısında kazanır ve bu haftayı 3 puanla tamamlar. 

Lille – Angers

Yine son sıralardan kurtulma mücadelesi veren iki takım karşı karşıya geliyor. İç saha temsilcisi kendi sahasında oynamanın vermiş olduğu avantajla bu mücadeleden puanla ayrılacaktır. 

Nantes – Amiens

Nantes, rakibi karşısında bu hafta avantajlı olur ve hem oyun olarak hem de kadro olarak üstün olduğu rakibi karşısında bu haftayı 3 puanla tamamlar.

Rennes – Troyes  

Konuk ekibin ligdeki durumu kritik olduğundan bu deplasman karşılaşmasında puan üretmek zorunda ancak bu pek kolay olmaz. Ev sahibi 90 dakika sonunda kaybetmez.

BONUS: 1000TL 'YE KADAR 100%
Oyna