Fransa Lig 1’de 23.Hafta Mücadelesi

Fransa Lig 1’de 23.hafta mücadelelerini değerlendirmeden önce, ligin genel durumuna baktığımızda PSG’nin zirvede olduğunu görüyoruz ve en yakın rakibi olan Lyon’a attığı 8 puanlık fark takımın diğer karşılaşmalara olan bakış açısını da etkiliyor.

Zirve mücadelesi veren takımlardan, lyon, Marseille ve Monaco ise buradaki Şampiyonlar Ligi mücadelesi için eğer puan durumundaki yerlerini kaybetmek istemiyorlarsa kazanmaya devam etmek zorunda olacaklar.

Haftanın mücadelelerinde; 

Dijon – Rennes

Konuk ekip kadro olarak rakibinden çok daha iyi durumda. Bu nedenle de kazanmaya yakın olan taraf olsa da bu bir deplasman mücadelesi olacağı için bu biraz zor olabilir. Karşılıklı goller için uygun bir mücadele bekliyoruz.

PSG – Montpellier

Ev sahibi geçen hafta Lyon deplasmanında sıkıntılar yaşadı ve kaybetti. Aslında bu ligde PSG’ye çelme takmaya yakın olan takımlardan bir tanesi olan Lyon’un bunu yapması pek de şaşılacak bir durum değildi ancak bu iç sahada PSG rakibi karşısında kazanarak yoluna devam edecektir. 

Angers – Amiens  

Haftanın zor karşılaşmalarından biri olacak bu karşılaşmada ev sahibi iç sahada avantajlı olan taraf olacak. Ayrıca, ev sahibi iç sahada puan kaybedecek olursa, rakibine de kendisini yakalatmış oalcak. İç sahada kaybetmeleri zor olur ancak kazanmak için de çok çalışmaları gerekecek. 

Guingamp – Nantes

Gole odaklanmanın doğru olacağı bir karşılaşma olur. İki takımında dengesiz bir durumun için olması, maçın dengesini belirleme konusunda işleri zorlaştırıyor. Bu nedenle tarafların bulacağı gollere odaklanmak daha doğru seçenek.

Metz – Nice

Ligin son sıra takımı karşısında Nice deplasmanda da olsa gereğini yaparak galibiyeti alacaktır. Ev sahibi direnç gösterme konusunda sıkıntı yaşayabilir, ki bu karşılaşmada da bu şekilde olacaktır. Konuk ekip gollü bir karşılaşmadan galip ayrılan taraf olur.

S.Etienne – Caen

Ev sahibinin avantajlı olacağı karşılaşmada iki takımın da denk güçte olmaları mücadeleyi ayrı bir noktaya getiriyor. Puan durumundaki tablodan da anlaşılacağı üzere kısır bir karşılaşma olmakla beraber eğer gol olursa da iki tarafta skor bulacaktır.

Toulouse – Troyes

Yine denk güçte olan iki takımın karşı karşıya geleceği mücadelede iki takımda aslında son sıralardan kurtulmak istiyorlar ve bunun için de bu karşılaşmadan galip gelmek zorunda olacaklar. Zor bir karşılaşma olsa da iç sahada olan takımın avantaj sağlayacağı bir mücadele bekliyoruz.

BONUS: 1000TL 'YE KADAR 100%
Oyna