Fransa Lig 1’de 18.hafta

Lig 1’de geride bıraktığımız 17 hafta sonunda PSG, ligi domine ederek ve puan farkını da artık kapanması zor bir noktaya getirerek, ciddi anlamda bir avantaj sağlamış durumda.

Bundan sonra muhtemelen ligin 2.yarısında zirve mücadelesi veren diğer takımlar, yukarıda kalmak ve ligi 2.birimek için mücadele edecekler. Bu ligin başka bir şifresi olamaz ve kaldı ki, PSG’nin sürekli puan kaybetmesini beklemekte pek akıllı bir iş olmaz.

Haftanın mücadelelerinde;

S.Etienne – Monaco                                                                                                            

Geçen hafta son dakikalarda rakip takıma kurduğu baskıyla oyunu kazanan Monaco, bu haftada zorlu bir deplasmanda olacak. İki takımında karşılıklı olarak tabelayı hareketlendireceği bir karşılaşma olacaktır.

Rennes – PSG

Konuk ekip açısından kolay bir deplasman olmasa da hem oyun gücü hem de bireysel anlamda oyuncu kalitesi ile bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılan taraf konuk ekip olur.

Caen – Guingamp

Denk güçte iki takımın mücadelesi her iki tarafa da gidebilir. Bu nedenle gol maçın anahtar noktası olur.

Dijon – Lille

Ev sahibi puan anlamında kendini rahatlatmak ve yerini biraz daha sağlamlaştırmak istiyorsa bu mücadeleden puanla ayrılmak zorunda ve bunu yapacak gücü de var. Ev sahibi kazanacaktır.

Strasbourg – Toulouse

İki takımda geçen hafta kazandı ve bu nedenle de bu mücadeleye mental olarak iyi çıkacaklar. Bunun neticesinde de gol noktalarında iki takımında etkili olacağı bir oyun olur.

Montpellier – Metz

Ev sahibi ligin son sırasına demir atmış rakibi karşısında kendi sahasında rahat bir galibiyet alır.

Troyes – Amiens

Hem gol yeme hem de gol atma konusunda başarılı olan iki takım bu haftada kendi dinamiklerini bozmadan skora beraberce katkıda bulunurlar.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna