Fransa Lig 1’de 16.Hafta Tamamlanıyor

Fransa Lig 1 de 16.haftanın açılış karşılaşmalarında Nice kendi sahasında Metz’i 3 golle geçerek haftayı 3 puanla kapatırken, Monaco sıkıntılarla boğuştuğu bu zamanlarda Angers’i tek golle geçerek az da olsa moral depolamış oldu.

Haftanın diğer karşılaşmalarında, ev sahiplerinden Lille ve Rennes kazanırken, Guiangamp da konuk olduğu Troyes deplasmanından 3 puanla ayrılmayı başardı. Haftanın en büyük sürprizine imza atan takım ise kendi sahasında PSG’ni yenen Strasbourg oldu. Böylece PSG’de ilk yenilgisini tatmış oldu.

Günün karşılaşmalarına baktığımızda;

S.Etienne – Nantes

Konuk ekip Nantes oyun olarak ev sahibine göre çok daha önde bir performans çiziyor ve bunun karşılığını da alıyor. Bu nedenle de bu karşılaşmada da favori olacaklardır. Bunun yanı sıra karşılıklı goller içinde uygun bir mücadele olmasını bekliyoruz.

Caen – Lyon

Konuk ekip Lyon, bu sene 3.bölgede oldukça etkin bir performans çiziyor. Takımın gol atma oranı oldukça yüksek bu da oynadığı maçlara direkt olarak yansıyor. Bu karşılaşmada da yine gole odaklanmakta fayda var.

Montpellier – Marseille

Zirve mücadelesini yakından ilgilendiren karşılaşmada, konuk ekip sıralamadaki yerini kaybetmek istemeyecektir. Bu nedenle öyle yada böyle burada kaybetmek istemez. Bu da maçın genel havasına yansır. Tabii ev sahibi de kendi sahasında oynayacak olmasından dolayı reaksiyon gösterecektir. İki takımında tabelayı hareketlendireceği bir karşılaşma bekliyoruz.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna