Fransa Lig 1’de 14.Hafta

Fransa Lig 1’de PSG, bundan sonrada zirveyi bırakmayarak yoluna bu şekilde devam eder. Şu anda Avrupa’nın da en sükseli kadrolarından birine sahip olan takım eğer takım içerisinde sıkıntı yaşamazsa, ipleri çok zor bırakır.

Zirve mücadelesi veren Monaco’nun 13 haftalık dilimi iyi geçirse de bundan sonraki süreçte yoluna pek de olumlu anlamda devam edeceğini düşünmüyoruz. Bu da PSG’nin ciddi anlamda kopmasına sebep olacaktır.

Haftanın karşılaşmalarına baktığımızda;

S.Etienne – Strasbourg

Ev sahibi iç sahada oynayacağı karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaktır.

Rennes – Nantes

İki takımada gidebilecek olan karşılaşmada, ilk yarıda alt durumu bozulmaz. İki takımda skor üretme anlamında sıkıntı yaşıyorlar ve bu karşılaşmayı da kaybetmek istemeyeceklerinden dolayı, mental durumları karşılaşmaya etki edecektir.

Caen – Bordeux

Ev sahibini ligin skor üretimi anlamında sıkıntılı takımlarından biri olarak değerlendirebiliriz. Bu durumu da maça doğrudan etki edecektir. Konuk ekibin bu noktada daha iyi olması ise, maçın dengesini biraz bozmuş oluyor. Yine de karşılıklı gollerin çıkacağı bir mücadele olacaktır.

Dijon – Toulouse

Haftanın zor karşılaşmalarından biri olmasını beklediğimiz bu karşılaşmada da gole odaklanmak doğru olacaktır.

Metz – Amiens

Ligin son sırasında demir atan Metz, ligin seviye anlamında en sıkıntılı takımı. Takımın çıkışa ihtiyacı olsa da, bu karşılaşmadan böyle bir sonuçla çıkmalarını beklemek doğru olmaz. Konuk ekip maçın favorisi olacaktır.

Montpellier – Lille

Ev sahibi maçın favorisi olacağı karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaktır.

Troyes – Angers

Golü düşünmenin doğru olacağı bir mücadele olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna