Florya Üssü!

Başkan Dursun Özbek önderliğinde transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray’da rotayı Fransa’ya çevirdi.

Sneijder’in takımdan ayrılması, Sinan Gümüş için de kapının açık olması, Tudor’un elini gelen oyunculara rağmen oldukça zayıflattı. Şu anda takıma gelen isimler olsa da henüz derin bir kadro kuramayan Galatasaray, ne yapıp edip transferlere devam etmek zorunda.

Şu anda Podolski tarzında çok yönlü bir oyuncu arayışına giren ve buna da ihtiyacı olan Galatasaray’ın listesindeki isim ise PSG’li Ben Arfa. Hem hücumda hem de kanatta oynayabilen oyuncu, Galatasaray için faydalı olabilir.

PSG’de de istediği gibi süre alamayan ve Lig 1 takımının bu seneki transferlerine baktığımızda yada geçen sezonu değerlendirdiğimizde süre bulmasının zor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle de Galatasaray’ı tercih edebilir ancak Ben Arfa ismi uzun süredir konuşuluyor ve maliyeti yüksek olan bu oyuncunun transferinin bitmesi gibi bir durumun olmayacağını da şimdiden belirtelim.

Galatasaray da uzun süre sağ kanadı koruyan isim Sabri’nin gönderilmesi ardından yine bek oyuncusu olan Cavanda’nın da ipinin çekilmesi, bu mevkide sadece Linnes’i bıraktı. Gerçi geçtiğimiz sezon Eskişehirspor’da kiralık oynayan Tarık Çamdal’da takımda duruyor ama geleceği belli değil. Ayrıca şu ana kadar göstermiş olduğu performansla da transfer sezonunun bitimine kadar başka bir takıma gitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Tabii tüm bu gelişmeler yaşanırken bile Galatasaray’da gündem hala Sneijder. Oyuncunun giymiş olduğu 10 numaralı formanın da Belhanda’ya verilmiş olması, Galatasaray taraftarını oldukça kızdırırken, tribünler tecrübeli orta saha oyuncusunun takımda kalmasını istese de konunun gidişatı Galatasaray açsından pek iyi değil. Snejder’in elinde olan ve 1 yıl daha devam eden sözleşmesi gereğince kulüpten alması gereken yıllık ücretini bir şekilde alacak. Bu da oynamadığı bir oyuncuya çok ciddi bir rakam vermek demek, ki Galatasaray bunu tercih etmek istemiyor.

Oyuncuyu satıp para da kazanmak isteyen Galatasaray, Sneijder ayrılığında oyuncuya para ödemek istemiyor. Bu kısmı da Hollandalı kabul etmeyince iş birazcık karışmış oluyor. Bununla beraber yukarıda saydığımız isimlerin takıma katılıp katılmama durumu da tamamen Sneijder’e bağlı bir durum.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna