Florya Günlüğü

Galatasaray’da Son Dakika Gelişmeleri

Galatasaray, Bundesliga ekiplerinden Leipzig’e gönderdiği Bruma’nın ardından gelen nakit akışıyla uzun süredir konuştuğumuz isimleri bitirme aşamasına geldi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Gomis için son hazırlıklara başlayan yönetim oyuncuyla Fransa’da son bir görüşme daha yaparak, kalan pürüzleri de halletmiş. Bir süredir de Faslı oyuncu Belhanda için kulübü D.Kiev ile sıcak temas halinde olan yönetimin, sonunda 9 milyon euro’luk rakamı 7,5 milyon euro’ya indirerek, anlaşma sağladığı Galatasaray’la ilgili günün sıcak gelişmesi.

Hafta sonuna kadar İstanbul’da olması beklenen Belhanda, bir aksilik yaşanmazsa önümüzdeki hafta arası resmi imzayı atacak.

Sabri Sarıoğlu ile yollarını ayıran Galatasaray yönetimi bildiğiniz gibi bir yandan da savunmanın sağı ve 1.bölgede alternatifli olarak görev yapabilecek oyuncular konusunda da ciddi olarak çalışmalarına devam ediyor.

Savunmanın sağ tarafı için Ajax’ta forma giyen Tete’yi listeye alan Sarı Kırmızılı takım oyuncu için görüşmelere başladı. 21 yaşındaki oyuncu savunmanın sağ tarafı haricinde diğer bölgelerde de forma giyebiliyor. Bu da Galatasaray için olumlu bir nokta. Oyuncunun alternatifi ise dün haberini yazdığımız Deportivo forması giyen Juan Fran.

Konuşulan haberlere göre de iki oyuncudan birinin kesin olarak biteceği.

Galatasaray’da günün sıcak gelişmelerinden biri tanesi de İtalya’dan geldi. Juventus’ta forma giyen ve ön libero pozisyonunda görev alan Asomoah’ı havuzuna katan Galatasaray, Juventus’un gelecek sezonda bu pozisyona 2 transfer yapması sebebiyle oyuncuyla ciddi olarak ilgilendiğini hem İtalyan basını manşetlerine taşıdı.

Hızı ve güçlü fiziği ile dikkat çeken oyuncu, orta sahanın diğer bölgelerinde de forma giyebiliyor.

Yurt dışı basınının bir başka haberine göre de Benfica’da forma giyen Alejandro Grimaldo’da Galatasaray’ın takibine alınmış. 21 yaşındaki genç sol bekinde Türkiye’de forma giymeye sıcak baktığı belirtiliyor.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna