Florya Günlüğü

UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağı ön eleme mücadelesi için çalışmalarına diğer takımlardan erken başlayan Galatasaray’da Slovakya kampı öncesi bazı oyuncuların durumlarıyla ilgili kararlar verildi.

Tudor’un kadroda düşünmediği De jong, Tarık Çamdal, Hakan Balta ve Cavanda’ya yönetim takım bulmaları gerektiğini iletirken bu oyuncuların hangi takımlara gideceği de ilerleyen günlerde belli olacak.

Bu oyuncular arasında özellikle Hakan Balta’nın takım bulma işinin çok daha kolay olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Süper Lig’den birçok takımın kadrosuna katmak istediği Hakan Balta konusunda en çok ısrarcı olan takımın Antalyaspor olduğu da biliniyor.

Geçtiğimiz sezon Kasımpaşa’dan transfer edilen ve ön libero mevkiinde gören yapan Donk’la ilgili ise Tudor henüz net bir karar vermedi. Oyuncuyu Slovakya kampına götürecek olan hoca kararını burada oynanacak olan hazırlık maçlarından sonra verecek.

Aynı pozisyonda oynayan Tolga Ciğerci’yle hemen hemen benzer özelliklere sahip olan Donk’un bu nedenle şansının biraz daha az olduğu da biliniyor.

Hücum hattı için Gomis’i renklerine bağlayan Galatasaray’ın yeni gözdesi ise sözleşmesi İnter’in elinde olan Jovetic oldu. Geçtiğimiz sezon Sevilla’da kiralık oynayan ve ortalama bir performans ortaya koyan Karadağlı oyuncuyu İnter’in bu sezon da kiralamak istemesi üzerine harekete geçen Galatasaray, bu oyuncuyu da kadrosuna katma istiyor.

Geçtiğimiz sezon sadece sezonun ilk 8 haftalık diliminde adından bahsettiren Eren Derdiyok, bundan sonraki süreçte eğer hatırlayacak olursanız ortadan kaybolmuştu. Yeni sezon için performansı konusunda emin olunamayan Eren’in bu durumu Galatasaray’ı Gomis haricinde bir başka oyuncuya daha itmiş oluyor.

Bu arada Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen Van Der Wiel sağ bek arayışına devam eden Galatasaray’a önerilmiş ancak Fenerbahçe ile henüz bağlarını kopartamayan oyuncuyla ilgili ilk etapta Galatasaray’dan olumsuz bir geri dönüş alındığı da gelen bilgiler arasında.

Geçtiğimiz sezonun tamamında inişli çıkışlı grafiğine devam eden Lionel Carol’le ilgili de düşünen yönetim, bu oyuncuya alternatif bulunması halinde oyuncuyu elinden çıkartarak yerine yeni bir sol bek alacak. Oyun içinde daha aktif olan bir sol bekle çalışma k isteyen Igor Tudor, Carole’ün bazı maçları kaldıramaması sebebiyle, bu konuda da ellerini çabuk tutmaları gerektiğini yönetime iletti.

Kadrosuna genç oyuncu takviyesi yapma konusunda çalışmalarına devam eden Galatasaray, Altınordu takımının genç forveti Fatih Aktay’ı da listesine ekledi. Altınordu A Takımında da forma giyen genç oyuncuyu alıp yatırım yapmak isteyen Galatasaray, İzmir kulübü ile görüşmelere başladı.

Oyuncu yetiştirme konusunda şu anda Türkiye’nin en iyi kulüplerinden biri olan Altınordu’da bu sezon çıkış yapan Kaleci Berke Özer’de eğer hatırlayacak olursanız Kosova maçında A Milli Takıma çağrılmıştı.

Orta saha konusunda da henüz ikna olmayan Tudor, Selçuk İnan’ın yanına iyi partner bulmaları gerektiğini de hemen hemen her konuşmasında dile getiriyor. Durum böyle olunca sözleşmesi Roma’da bulunan ancak bu sene Marsilya’da kiralık oynayan Vainquer için düğmeye basan yönetim, bu oyuncuyla temasa geçti. Avrupa’nın diğer kulüplerinden de teklif alan oyuncu için en ciddi teklifin Galatasaray tarafından yapıldığı da Fransız Gazetesi L’Equipe’nin manşetinde yer aldı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna