Florya Çıkarması

Belhanda, Maicon, Gomes transferlerin ardından çalışmalarına devam eden Galatasaray’da günün sıcak gelişmesi İtalyan kulübüyle sözleşmesi biten Honda arasında yaşandı.

Geçtiğimiz sezon takımda fazla forma şansı bulamayan oyuncuyla yakından ilgilenen Galatasaray eğer gelen haberler doğruysa oyuncuyla prensipte anlaşmış durumda.

Galatasaray’da bu gelişmelerin haricinde yaşanan en çarpıcı gelişme ise, Snejder konusunda yaşandı. Hollandalı oyuncuyla ilgili bildiğiniz gibi haftalardır gidecek mi kalacak tartışmaları yapıyordu ve Galatasaray teknik yönetimi aldığı bir kararla oyuncuyu Slovakya kadrosuna dahil etmedi. Buradan da anlaşılacağı üzere Sneijder ile yollar ayrılıyor.

Belhanda’nın ardından iplerinin kopma noktasına geldiği oyuncu, bir yandan da yüksek maaşıyla kulüpte fazlaca sıkıntı yaratıyordu. Buradaki diğer önemli etmen ise liderlik durumu oluyor. Dünya çapında tanınan ve saygın bir oyuncu olan Sneijder, bildiğiniz gibi geçen sezon hocayla sıkıntılar yaşamıştı ama takımın durumu baz alındığında da bunlar basına pek yansımamıştı.

Bunun da önemli bir etken olacağını bildiğimiz için bunun sadece yönetimin kararı olmadığı rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabii bir yandan da hem Sneijder’in hem de bir diğer Hollandalı De Jong’un nasıl gönderileceği de merak konusu; çünkü iki oyuncunun da bonservisi devam ediyor ve ikisi de para almadan bu kulüpten gitmeyecekler.

Galatasaray’ın radarına giren bir başka isim ise geçtiğimiz sezon Schalke’de fazla forma şansı bulamayan Konoplynka oldu. Oyuncuyu önce sözleşmesi le bitirmek isteyecek olan yönetim eğer bu hamleden olumlu bir sonuç çıkaramazsa, kiralama yoluna gidecek.

BONUS: 350TL
Oyna