Fenerbahçe’ye Forvet Şart !

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden ve en ciddi sınavını kendi evinde Feyenord karşısında veren Fenerbahçe, takıma yeni katılan genç oyuncularıyla oldukça güçlü bir görüntü sergiledi.

Özellikle takıma katıldığında herkesin merakla beklediği Makedon oyuncu Elif Elmas’ın diğer maçların haricinde bir de bu karşılaşmada ortaya olumlu bir performans koyması bu sene Fenerbahçe orta sahası için oldukça olumlu bir adım oldu. Yani 18 yaşındaki yıldız adayı bu sezon takımın en büyük kozlarından biri olabilir.

Altınordu’dan transfer edilen Barış Alıcı’nın da kanatta hem bindirmeleri hem de genç yaşına rağmen olgun bir görüntü sergilemesi Fenerbahçe’nin ne kadar doğru bir işe imza attığını net bir şekilde göstermiş oldu. Feyenord karşısında her ne kadar son dakikalarda yedikleri golle maçı 3-3 tamamlamış olsalarda iç sahada Sarı Lacivertli takımın iyi işler yapacağını söylemek zor olmayacaktır ama yine de ligin 5 haftalık diliminde bunu değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Bunun yanı sıra geçen sezon Aykut Kocaman ile yıldızı bir türlü barışmayan ve sezonu daha çok yedek kulübesinde geçiren Valbuena’da Feyenord karşısında gösterdiği performansla alkış alan isimler arsındaydı, ki geçtiğimiz sezon savunmaya az geliyor diyerek eleştirilen oyuncu, Feyenord karşısında sık sık geri gelerek takıma bu bölgede de destek verdi.

Fenerbahçe’nin öncelikli olarak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar halletmesi gereken pozisyon ise forvet bölgesi. Şu anda o pozisyonda oyuncusu olmayan Sarı Lacivertli takım daha çok kanat oyuncularıyla burayı devşirme olarak kullanıyor ama ön alana yetenekli bir oyuncu kesinlikle şart.

Şampiyonlar Ligi ön eleme karşılaşmasına kadar bu pozisyon için en doğru ismi getirmeye çalışacak olan yönetimin, A.Madrid’in yıldızı Gameiro için çalışmalara başladığını biliyoruz. Belki süreç biraz zorlu geçecek olsa da, Fenerbahçe bu işi bitirecek olursa önemli bir iş yapmış olur. İspanya temsilcisinde, bu poizsyonda alternatfinin fazla olması ve eğer takımın kalacak olursa da muhtemelen sezonu yedek kulübesinde geçirme ihmali yüksek olan Gameiro’da bu nedenden dolayı ayrılmaya sıcak bakabilir.

Zaten Fenerbahçe eğer bu bölge için böyle bir isimle anlaşacak olursa muhtemelen transfer deftrerini de kapatacaktır. Gameiro’nun haricinde Swansea’de bu sezon kiralık oynayan Abraham ve Schalke’nin yıldız oyuncusu da listede yer alan diğer isimler arasında yerini almış durumda. Tüm geçen süre boyunca acele etmeden yavaş yavaş hamlelerde bulunup doğru isimlerle yola çıkmak isteyen Sarı Lacivertli takım aslında mantık olarak oldukça doğru bir iş yapmış oluyor ancak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar en azında hücum bölgesinde ki problem de halletmek zorundalar. Bu eğer gerçekleşmeyecek olursa ve Fenerbahçe ilk ön eleme maçında elenirse, o zaman yeni umutlarla yola çıkan Fenerbahçe cephesi için durum oldukça sıkıntılı olacak gibi de görünüyor.

Mobil Bahis Siteleri