Fenerbahçe’de Yeni Döneme Az Kaldı

Uzun bir süredir hiç kuşku yok ki Fenerbahçe’nin gündeminde seçim var. Yeni başkanın kim olacağı takımın durumunun çok daha önüne geçmiş durumda.

Lig bitmeden Ali Koç’un adaylığını açıklamasıyla karışan ortalık henüz durulmadı ve muhtemelen seçim sonuna kadar da bu böyle devam edecek.  

Son günlerde de iki başkan adayı doğal olarak hem yazılı hem de görsel basına röportajlar verip durum değerlendirmesi yapıyorlar. Dün yine bir televizyon kanalına konuşan Aziz Yıldırım hem takımın son dönemini hemde gelecekte Fenerbahçe’yi nelerin beklediğini masaya yatırdı.  

Tabii burada konuşulan tüm konuları masaya yatırmaya gerek yok ama bazı önemli başlıkları da değerlendirmeden geçmek olmaz.  

Bu sene bildiğiniz gibi Aykut Kocaman önderliğinde sezonu 2.bitiren Fenerbahçe, bir sonraki sezon Şampiyonlar Ligi için ön eleme oynayacak ve gruplara kalmaya çalışacak. Takımın görünen tüm başarısı bu ancak bu sene hoca oynattığı sistemle sık sık eleştiri oklarına maruz kaldı.

Takımı savunma yapıyor olmakla suçlayan önemli bir grup, seneye hocanın takımda kalmayacağını savunurken, bir grupta tam tersini söylemiş olsa da Aziz Yıldırım’ın konuşmalarından çıkardığımız yorumlarında, deneyimli çalıştırıcı ile yolların ayrılacakmış gibi durduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Aziz Yıldırım, ligde oynanan bazı karşılaşmalardan da örnekler vererek, Aykut Hoca’nın sistemini beğenmediğini ve bazı hamlelerinden de rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

Seçimin ardından da eğer başkan olarak göreve devam ederse, hocayla konuşacağını ve ortak bir yol bulunmaması halinde devam kısmının zor olduğunu da dile getirdi.

Uzun zamandır yakından tanıdığımız ve kendi sistemi konusunda da ne kadar ısrarcı bir yapıya sahip olduğunu bildiğimiz hocanın da bunu kabul etmesi neredeyse hiç mümkün değil. Bu da demek oluyor ki Aykut Kocaman’la bu iş olmayacak.

Bir diğer başkan adayı Ali Koç’ta, Aykut Hoca’yla bir problemin olmadığını ve seçilmesi halinde önce kendisiyle görüşeceğini dile getirdi ancak sözlerine olumsuz devam eden Koç, camianın kendisinden büyük bir beklentisi olduğunu dile getirerek, bu beklentiyi de karşılamak istediğini sözlerine ekledi.

Yani bu da demek oluyor ki iki başkanın da göreve gelmesi halinde Aykut Kocaman ile devam etme şansları oldukça az.

Buradan çıkacak başka bir sonuç ise, takım yeni sezon hazırlıklarına devam ederken, bildiğiniz gibi bizler de buradan bazı isimler hakkında yorumlar yapıyoruz ancak gerçek olan bir durum var ki, o da tüm bunlar için henüz erken olduğu.

Başkanlık seçiminin ardından muhtemelen iki tarafta önce bütçeyle ilgili değerlendirmeler yapacak ve Aykut Kocaman’ın ardından takımın başına gelecek olan teknik direktörün vereceği rapor çok daha önemli olacak. Gitmezse süreç o kadar zor olmayacaktır ama gitmesi halinde bu durumlar daha zor hale gelebilir. Kulübe nakit paranın girmesi içinde şimdilik Ali Koç önde görünüyor. Bu da Ali Koç ve ekibi için ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Taraftarın beklentisi de göz önüne alındığında, transfer sezonunda parlak oyuncular hakkında yorum yapabiliriz.

BONUS: 350TL
Oyna