Fenerbahçe’de UEFA Avrupa Ligi Alarmı!

2.etap kamp çalışmalarını İsviçre’de tamamlayan Fenerbahçe dün burada yaptığı son hazırlık maçında da galibiyet yüzü göremedi ve Monaco karşısında 90 dakikayı 1-1’lik sonuçla bitirdi.

Tempo olarak da oldukça düşük geçen karşılaşmada Fenerbahçe’nin golünü Stoch atarken, Monaco’nun golü ise Le Mar’dan geldi.

İstanbul’a dönüş yapacak olan Fenerbahçe 27 Temmuz da oynayacağı UEFA Avrupa Ligi ön eleme maçı için hazırlıklarını Samandıra’da sürdürecek.

Bu tarihe kadar da geçecek olan süre Fenerbahçe açısından oldukça önemli olacak. Forvet transferini bu tarihe kadar bitirmeyi planlayan Fenerbahçe’de yeni hedef M.City’nin sözleşmeli futbolcusu Bony.

Geçtiğimiz sezon Stoke City’de kiralık oynayan ancak yeteri kadar forma şansı bulamayan oyuncu b sezon forma bulacağı bir takıma transfer olma istiyor. İngiltere Prömiyer Ligi ekiplerinden Swansea’nin de istediği oyuncu direkt oynayacağı bir takımda forma giymek istediği için de Fenerbahçe adaylar arasında ön plan çıkan takım oluyor.

Forvet alternatifi için Aykut Kocaman’ın Sow’u da istediği ve bu oyuncuyla ilgili yönetime baskı yaptığı günün haberleri arasında yerini alırken, Sow’un takımı ve ligi bilmesi bu haberi destekleyen önemli bir unsur. Sonuç olarak tek bir forvetle sezona başlamak istemeyen Fenerbahçe, özellikle Avrupa’ya devam etmesi halinde kadrosunu biraz daha genişletmek zorunda kalacak.

UEFA Avrupa Ligi için verilecek listede olmama durumu olan Dirar için Fenerbahçe’nin elinden oyuncu çıkarması gerekecek. Yani önümüzdeki 3-4 günlük süreç Sarı Lacivertli takım için oldukça önemli olacak.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna