Fenerbahçe’de Transfer Hareketliliği

Finansal Fair-Play uygulaması nedeniyle bu sezon ve eğer mali durumlarını düzeltmezlerse ilerleyen sezonlarda da transfer konusunda sıkıntı yaşayacak olan Fenerbahçe’ye iyi bir haber geldi.

Fenerbahçe’nin başarılı savunma oyuncusu Danimarkalı stoper Simon Kjaer’e Fransız kulübü Marsilya’nın 10 milyon euroluk bir teklifle kapısını çalmak için hazır olduğu gelen haberler arasında.

Başkan Aziz Yıldırım da geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında transfer durumunu Mayıs Ayı’nın sonuna kadar çözeceğini belirten bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın ardından da sezon sonu gönderilmesi gereken oyuncularla görüşme yaptığı da biliniyor. Ayrıca önümüzdeki sezon kadro konusunda revizyona gitmesini beklediğimiz Fenerbahçe’de Kjaer’e verilen miktar kulüp için oldukça önemli olacak.

Sarı Lacivertli kulüp bu oyuncuyla beraber birkaç oyuncuyu daha yüksek maliyetlerde satmayı başarırsa, kadroda gerçekten revizyona gidebilir.

Bir yandan da alacağı oyuncularla ilgili zaman zaman bir takım dedikodular çıkan Fenerbahçe’de, basında adı geçen son isim Arsenal forması giyen Mesut Özil. Son zamanlarda eski performansından oldukça uzakta olan Alman oyuncu, son oynanan Tottenham maçında da neredeyse yokları oynamış ve çok ciddi tepkiler almıştı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncunun maaşını düşürmek isteyen ancak buna da razı olmayan Mesut’un, sezon sonunda Arsenal’de kalması zor görünüyor.

İngiliz basınan göre, oyuncuyla en çok ilgilenen kulüp Fenerbahçe. Bakalım Mayıs Ayı’nın sonuna kadar Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bu dedikoduları doğrulayan hamleleri yapabilecek mi, bunu hep beraber göreceğiz.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna