Fenerbahçe’de Transfer Hareketliliği

Kısa bir zaman sonra Aykut Kocaman’ı takımın başına getirecek olan Sarı Lacivertli kulüp bir yandan da haziran sonuna kadar takıma takviye yapmanın peşinde.

Aziz Yıldırım’ın Haziran başında yeni oyuncularının isimlerini vereceğim gibi bir açıklamasının ardından henüz bir açıklama yapmaması, akıllara soru işareti getirirken, bugün konuşulan haberlere göre, 3 sezondur Kasımpaşa forması giyen Castro’nun Sarı Lacivertli kulüple anlaştığı ve sadece bu transferde imza için Aykut Kocaman’dan haber beklenildiği gelen haberler arasında.

Geçtiğimiz sezon Lyon forması giyen ve oldukça iyi bir sezonu geride bırakan Fransız oyuncu Valbuena transferini bitirdiği konuşulan Fenerbahçe, henüz bu oyuncuyla ilgili resmi açıklamayı yapmadı. Şu anda bazı ayrıntıların eksik kaldığı belirtilen bu transferler ilgili yönetimin yanlış bir hamle yapmamak için beklediği konuşuluyor.

Ayrıca yine yönetimin takıma katmayı düşündüğü kaleci Ospina transferini de bitirip, iki isimi aynı anda açıklamayı düşündüğü de gelen haberler arasında. Bu da muhtemelen 17 Haziran’da tüm kulüpler için başlayacak olan transfer sezonunda duyurulacak.

Bu gelişmelerle beraber taraftarın önümüzdeki sezon için haber beklediği bir diğer isim ise Lens. Bu sene takımın en iyilerinden biri olan Lens’in ekonomik olarak kulübü biraz zorlaması, bu transferi şu anda çıkmaza sokuyor. Beşiktaş’ın da ciddi olarak ilgilendiği oyuncunun, Fenerbahçe’den daha çok Beşiktaş’ı istediği de şu anda kulislerde konuşuluyor.

İki takımın Lens dışında ilgilendiği bir diğer kanat oyuncusu ise Jesus Navas. Lens transferinin gerçekleşmemesi halinde iki kulübün plase hamlesi ise İspanyol oyuncu olacak.

Bugün gündeme düşen bir habere göre, Fenerbahçe forması giyen Volkan Şen’i Prömiyer Lig temsilcisi Crystal Palace önümüzdeki sezon kadrosunda görmek istiyor ve bu transfer için de ilk resmi teklifin yapıldığı belirtiliyor. Ayrıntıları muhtemelen önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca iç transferde de hareketli günler geçiren takımın, sözleşmesi biten Volkan Demirel ve Hasan Ali Kaldırım için yeni sözleşme teklifinde bulunmaya hazırlandıkları ancak yine sözleşmesi biten ve iyi bir sezon geçiren Musa Sow için aynı şeyi düşünmedikleri de yine gelen haberler arasında. Sow konusunda da ise transferin tıkanmasını sağlayan şey tahmin edeceğiniz üzere, ekonomik koşullar.

Bu sezonu kiralık olarak geçiren ve diğer oyuncular gibi sözleşmesi biten ve devre arasında Shakhtar’dan gelen Karavaiev ve Brezilyalı kalecisi Fabiano ile devam etmeme kararı alan yönetimin, bu nedenle Ospina’yı bitirmek istediğini biliyoruz.

Kanat oyuncusu konusunda bir diğer çalışmasını ise Almanya’da sürdüren yönetim, B.Dortmund forması giyen Emre Mor’la da ciddi olarak ilgileniyor ancak oyuncunun şu anda Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmadığı ve Reus’un sakatlığının ardından forma şansının artması sebebiyle de Almanya’da kalmak istediği de yine Fenerbahçe’nin gündemini oluşturuyor.

Fenerbahçe’nin ilk açıkladığı isim ise Trabzonspor ile sözleşmesi sona eren Mehmet Ekici oldu. 2.yarıda Bordo Mavili yönetim tarafından kadro dışı bırakılan oyuncu, 2.yarının tamamında forma giymemişti. Orta sahanın çeşitli bölgelerinde görev alan ve daha çok pas dağıtımıyla ilgilen oyuncu, Fenerbahçe’ye faydalı olacaktır.

Bir sonraki sezon UEFA Avrupa Ligi’ne 3.turdan başlayacak olan Fenerbahçe, ilk resmi maçını 27 Temmuz’da oynayacak ve yeni sezonun hazırlıklarına ise 27 Haziran’da başlayacak olan Fenerbahçe, ilk çalışmalarını da Topuk Yaylası’nda gerçekleştirecek.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna