Fenerbahçe’de Orta Sahaya Yeni Şifre

Sarı Lacivertli takım her an satılacak oyuncularından transferler için haber beklerken, bir yandan kiralama formülüne gidip bu açığı kapatmak istiyor. Kiralama formülünde adı geçen oyuncu ise Dortmund’lu Emre Mor.

Geçtiğimiz sezon Bundesliga’da çok fazla forma şansı bulamayan oyuncu için çalışmalarını sürdüren Fenerbahçeli yöneticiler oyuncuyu ikna etmek için turlara başladı. Dortmund’un yeni hocasının da kadroda düşünmediği Emre’nin de gelmesinin tek yolu, oynayacağı bir takıma gitmesi olacak. Burada da adresin Fenerbahçe olması oldukça normal ancak Fenerbah’nin kadro yapısına baktığımızda ilk 11’de net oynar diye bir durumun söz konusu olmadığını da söyleyelim.

Şu anda kanatları dolduran Fenerbahçe, bu oyuncuyu Lens’in yerine düşünüyor olsa bile, sanki Aykut Kocaman’ın kafasında başka bir durum var gibi duruyor. Fenerbahçe cephesinde bir diğer gelişme ise Başakşehir’de forma giyen bir diğer Emre’nin yani Belözoğlu’nun da yeniden Fenerbahçe’ye gelme durumunun olması.

Aykut Kocaman’ın ısrarla takımda görmek istediği oyuncuya 1 yıllık sözleşme ve sonrasında kulüpte kalması için teklif götürüldüğü konuşuluyor. Geçtiğimiz sezon yaptığı açıklamada bu senenin ardından futbolu bırakacağını açıklayan Emre için de bu fırsat kulağa pek de olumsuz gelmiyor ancak zamanında oldukça sıkıntılı ayrıldığı kulübe nasıl geri dönecek orasını bilemiyoruz. Muhtemelen bu işin kokusu da birkaç gün içerisinde çıkacaktır.

Fenerbahçe’nin bir diğer önemli eksiği ise hücum hattı. Bu konuyla ilgili de çalışmalarını sürdüren takım bazı isimleri belirse de takımdan henüz oyuncu gönderilememesi sıkıntıya yaratıyor. Yoksa kulübün radarında olan oyuncular oldukça verimli isimler. Chelsea’den Remy, Arsenal’den Perez, Krosnodar’dan Smolov, M.City’den Bony şu anda öne çıkan isimler arasında.

Tabii bu oyuncuların ayrıca ciddi maliyetlerinin de olması, Fenerbahçe açısından işleri daha da zorlaştıracak. Fernandao’nun kolunun kırık olması ve Van Persie’nin de beklenen seviyede olmaması, Sarı Lacivertli takımın ne yapıp ne edip mutlaka bu transferi halletmesi anlamına geliyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna