Fenerbahçe’de Kara Günler

İki kez üst üste oynadığı Beşiktaş mücadelesinin ardından bir daha toparlanmayı başaramayan Fenerbahçe’de, bir de bu hafta iç sahada alınan mağlubiyet camiayı sıkıntıya soktu.  

Bu hafta oynanan maçın ardından Aykut Kocaman’ın yaptığı konuşmalarda ciddi anlamda eleştiri alırken, özellikle hocanın kontrolü kaybettik demesi, bundan sonraki kaybedilecek 1 puanda bile işleri daha da büyük sıkıntılara götürebilir.

Peki neydi Fenerbahçe’nin sıkıntısı? İlk yarıda son 6 haftalık dilimi oldukça pozitif bir şekilde bitirip sonrasında işlerin beklendiği gibi gitmemesi, aslında takımın bir bakıma deşifre oluşu, Fenerbahçe’nin çözülmesine sebep oldu.

Aykut Kocaman’ın ısrarla savunma yönü daha ağırlıklı olan bir takımı sahaya sürmesi ve oyun taktiği anlamında da ataktan ziyade kontrolü tercih etmesi, takımın işine artık yaramıyor.

Tabii artık ligin sonlarına doğru geliniyor olması ve bununla beraber diğer takımlarında artık puan için sahada olmalarıyla beraber golü düşünmeleri, oyunun tarzını da değiştiriyor. Sarı Lacivertli takım bu nedenle oyundan erken düşüyor; çünkü kendisi her ne kadar kontrolün içinde olsa bile rakipler bir şekilde kaos yaratmanın yolunu bulmuş oluyorlar.

Bundan sonraki süreçte muhtemelen Sarı Lacivertli takımın işi çok daha zor olacaktır; çünkü her kaybedilen puanın ardından takımın güven probleminin daha da fazla ortaya çıkması işin rengini değiştiriyor. Yani takım toparlanamazsa, çok kısa bir süre sonra Fenerbahçe’de beklenmedik şeyler görebiliriz.

BONUS: 350TL
Oyna