Fenerbahçe’de Kabus Devam Ediyor

Spor Toto Süper Lig’de geçen hafta Galatasaray deplasmanından 1 puanla dönen Fenerbahçe bu hafta Galatasaray’ın Trabzonspor, deplasmanından puansız ayrılmasının ardından kendi sahasında ağırladığı Kayserispor karşısında eğer galip gelmiş olsaydı, bu hafta puan tablosunda 5 sıra daha yukarıya çıkmış olacaktır.

Karşılaşmaya beklediğimiz gibi başlayan Kayserispor, sahaya ilk 20 dakikalık dilimde oldukça doğru yayıldı ve Fenerbahçe stoperi Roman’ın yaptığı hatayla ilk golü bularak, deplasmanda 1-0 öne geçti. Bundan sonraki dakikalarda oyunu öne yıkmaya çalışan Fenerbahçe, ilk yarının sonlarına doğru Ozan’ın golüyle dengeyi buldu.

2.yarıda da iki takım aynı oyun temposuyla devam ederken, Fenerbahçe oyunu sete çevirerek, skoru 3-1’e kadar getirdi. Sonrasında skoru korumak adına geriye yaslanan Fenerbahçe’de bu kez diğer stoper Neto devreye girdi ve kendi kalesine attığı golle farkı 1’e indirdi.

Golün ardından beraberlik için yüklenen Kayserispor, ataklarını daha da arttırırken Fenerbahçe’de iyice geri çekildi ve son dakikada yediği golle maçtan beraberlikle ayrıldı.

Bu skorun ardından muhtemelen Fenerbahçe gündemi bütün hafta konuşulacaktır. Kendi sahasında ve kendi seyircisi önünde oyun anlamında tat vermeyen Sarı Lacivertli takım eğer kendini toparlayamazsa muhtemelen Aykut Kocaman ve takım arasındaki gerilim iyice artacak.

Tempo olarak kendi sahasında oynadığı karşılaşmada bile, belirli bir seviyeye gelemeyen Fenerbahçe, bu oyunuyla rakip takımları zorlanmakta oldukça zorlanacaktır. Bununla beraber deplasmanlarda daha da zorlanacaktır.

Bunun çözümünü bulacak olan Aykut Kocaman gibi olsa da, oyuncuların bireysel performanslar anlamında sıkıntılı durumda olması ve oyun biçimi olarak da beklenen oyuna pek de yatkın olmamaları sıkıntı yaratabilir.

Bunun yanı sıra bu konuya kontra olabilecek bir başka durum üretecek olursak, o da tempo anlamında şu anda tat vermeyen Fenerbahçe’nin, ilerleyen haftalarda bu tempoyu yükselteceği olabilir. Bu durumda takımın yaş ortalaması ile ilgili bir durum. Yaş ortalaması yükseldikçe, oyuncuların form tutması biraz daha geç olabilir.

Tabii Aykut Kocaman’ın pas oyunu konusunda diretmesi ve tüm oyun anlayışını da buna bağlaması ve bununda seyir zevki anlamında sıkıntı yaratıyor olmasının yanı sıra bir de, skor anlamında tatmin edemiyor olması, Fenerbahçe’yi daha da sıkıntılı bir duruma götürecek gibi duruyor. Lig’de ki takımların da güç dengeleri anlamında birbirine yakın olması, hem yukarıda ki hem de aşağıdaki takımları çok daha fazla zorluyor. İlk yarıya kadar oyun gündemi dışında tüm takımlar için başka dinamikleri konuşacağımız bir boyuta da gelebiliriz.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna