Fenerbahçe’de Golcü Arayışı

Bu sene Spor Toto Süper Lig’de Van Persie ve Fernandao’dan beklediği verimi alamayan Fenerbahçe, rotayı Meksika’nın Tigres takımında forma giyen Gignac için tarnsferde son aşamaya geldi ve bununla da kalmayıp Bordeux forması giyen Diego Rolan için de görüşmelere başlayan Transfer heyeti, bu oyuncuyu da takımda görmek istiyor.

Gignac ile bir süredir ilgilenen Fenerbahçe, bu oyuncunun da Meksika’dan ayrılmak istemesini bir avantaj olarak görüyor ancak alternatifsiz kalmamak için de bir yandan da Fransa sınırlarında dolaşan yönetimin, son vuruşlarda etkili olan Rolan’ı da en kısa zamanda bitirmek istediğini konuşulan haberler arasında.

Tabii bütün bunların gerçekleşmesi için önce Van Persie ve Fernandao’dan kurtulması gereken Fenerbahçe’de henüz Uçan Hollandalı için bir gelişme bulunmuyor. Fernandao içinse Süper Lig’de birçok takım sırada bekliyor.

Bu oyuncuyla ilgili Trabzonspor, ezeli rakibinin kapısını çalarken, Fenerbahçe’de Ersun Yanal’ın kadroda düşünmediği Yusuf Erdoğan’ı istediği de günün haberlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıktı. Başakşehir’den Edin Visca karşılığında takas yapmayı düşündüğü oyuncuyla ilgili gelişmeler muhtemelen bir süre daha devam edecektir ancak seneye takımın başına geçileceği öne sürülen Aykut Kocaman’ı bildiğimiz kadarıyla, Yusuf Erdoğan’ı kadrosunda görmek istemesi de son derece normal.

Bir yandan da Lyon’da forma giyen Valbuena’yla ilgili çalışmalarına devam eden yönetimin, bu oyuncuya Avrupa’da başka takımlarında talip olması sebebiyle, bir türlü 2.adıma geçemiyor. Şu ana kadar konuşulan isimlere baktığımızda ise en etkili olacak ismin Valbuena olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunu Beşiktaş’la oynadıkları UEFA Avrupa Ligi çeyrek final 2 karşılaşmasında da gördük.

BONUS: 350TL
Oyna