Fenerbahçe’de Gidenler – Kalanlar

Topuk Yaylası Günlüğü

Takımdan gidecek mi gitmeyecek mi diye konuşurken, sessiz sedasız bir şekilde takımdan ayrılan Emenike artık Yunanistan temsilcisi Olympiakos’ta forma giyecek. Sezon hazırlıklarına devam eden ve bu kapsamda da Aykut Kocaman yönetiminde çalışan Fenerbahçe’de zaten uzun zamandır birkaç oyuncunun takımdan ayrılacağı konuşuluyordu.

Bu oyuncuların başında yer alan isimlerden biri de Emenike’ydi ancak oyuncuyla hiçbir kukpten transfer teklifi gelmemesi, yönetimi de sıkıntıya sokuyordu ve nerdeyse oyuncuyu bedavaya gönderecekleri bir durumla karşı karşıya gelmişlerdi ki, imdada Olympiakos yetişti ve oyuncuyu kadrosuna kattı.

Bu gelişmenin ardından bir süredir kaleci arayışlarına devam eden Fenerbahçe, kaleci transferinde de sona geldi. Geçtiğimiz sezon Malaga’nın kalesini koruyan oyuncuyla prensipte anlaşan Fenerbahçe artık görüşmelere İstanbul’da devam edecek. Böylece Volkan Demirel’e de iyi bir alternatif bulan Sarı Lacivertli yönetim bu konuyu da çözmüş oldu.

Fenerbahçe’de bir diğer gidecekler listesinde bulunan oyuncu Stoch. Aykut Kocaman tarafından kamp kadrosuna dahil edilen ancak geleceği ile ilgili henüz net bir karara varılmayan oyuncuyu da talipler var. Paok, Sparta Prag, Sivasspor ve Konyaspor’un oyuncuyla ciddi olarak ilgilendiği ve bu oyuncunun durumu ile ilgili son kararı da Aykut Kocaman’ın bir an evvel vermesi gerektiği bir diğer gelişme olarak konuşuluyor.

Fenerbahçe ile ilgili ortaya atılan önemli bir iddia ise PSG’li oyuncu Hatem Ben Arfa’nın Sarı Lacivertli kulübe geleceği yönünde. Oyuncuyla neredeyse geçtiğimiz sezondan beri ilgilenen Fenerbahçe’nin, uzun zamandır kadrosuna katmak istediği forvet oyuncusu için çözüme bu oyuncuyla gideceği konuşuluyor.

Tabii oyuncu tarafından herhangi bir haber gelmese de en azından dedikodu olarak bile Fenerbahçeli taraftarların ağzını sulandıracak bir iddia olduğu kesin.

Lyon’dan bu sene kadroya dahil edilen Valbuena’da Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana, takımın bundan sonraki transferleri için yönetimle ara ara görüşmeler yapıp, onlara oyuncu öneriyormuş. Yine geçtiğimiz sezon Valbuena ile beraber Lyon’u sırtlayan Ghezzal’ı öneren ve bu oyuncuyla Fenerbahçe için konuştuğu iddia edilen Ghezzal’a transfer teklifinin gittiği de konuşuluyor.

Bir süredir de yine takımdan ayrılacağı konuşulan Ozan Tufan’ın adı da şimdi de La Liga temsilcisi Valencia ile geçiyor. Bu sene takımda kalmak için çalışmalarına erkenden başlayan Ozan Tufan, Aykut Kocaman’ın gözüne girmek istese de bunun kolay olmadığı ortada bir durum. Özellikle Mehmet Ekici’nin takıma gelmesi Ozan Tufan için oldukça ciddi bir sıkıntı. Sezonu da iyi geçiremeyen Ozan’ın Souza, Topal, Ekici üçlüsünün arasında forma şansı oldukça az gibi duruyor.

Tabii bu kadar ismin konuşulduğu Fenerbahçe bakalım kadrosunu nasıl şekillendirecek? Kadro mühendisliği konusunda şimdiye kadar sıkıntı yaşayan takım eğer doğru yapılanamazsa, bu sene de sıkıntıya gireceğini bildiğinden işi şansa bırakmak istemiyor ancak taraftarlar yoğun bir şekilde artık forvet oyuncusunun adını duymak istiyor.

300TL'ye kadar %100 + 20TL Bedava Bonus

İlk Üyelik Bonusunu Kaçırmayın!