Fenerbahçe’de Comolli Açıkladı!

Yurt dışı 2.etap kamp çalışmalarını devam ettiren Kara Kartal, yeni sezon hazırlıkları için bildiğiniz gibi sahaya indi ve geçtiğimiz gün oynanan CSKA maçından tam 4 gol yiyerek ayrıldı.

O gün takımın isteksizliğiyle beraber kompakt oyun konusunda sıkıntıların olduğu net bir şekilde belliydi. Dün de Reading ekibiyle hazırlık maçına çıkan Kara Kartal mücadeleyi 2-2’lük sonuçla tamamladı. Geçen maçın neredeyse aynısı oldu dersek yanılmış olmayız. Gerçi Reading takımı, CSKA’ya göre biraz daha düşük seviye olsa da Beşiktaş’ın temposu yine memnun etmedi. Tabii hazırlık karşılaşmaları çoğu zaman bir kıstas değildir ama en azından tempo konusunu halletmeleri gerekiyor.

Tabii takıma katılmayan oyuncuların eksikliği ve takımın orta sahasında yaratıcı ve final işlerini yapacak bir oyuncunun bulunamaması ise büyük bir sıkıntı olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar bunun için yönetim gece gündüz çalışıyor olsa da şu anda bu konuyla ilgili atılmış net bir adım yok.

Bu sezon Man City’le olan sözleşmesi biten ve boşta olan deneyimli orta saha oyuncusu Yaya Toure için girişimlerini sürdüren Siyah Beyazlı takımın bu oyuncu için başka kulüplerle de yarışıyor olması işi zorlaştırıyor. Box to box oynayabilme özelliğine sahip olan ve bu konuda aslında geçmişte en iyi örneklerden biri olan oyuncunun yaşının ilerlemesi ve birkaç sezondur düzenli olarak forma giyememesi oyuncuyu geri götürmüş olsa da yine de gelecek olursa Beşiktaş’ta iş yapacaktır.

Bildiğiniz gibi transfer yapması için eldeki oyuncularını çıkarması gereken Beşiktaş, geçen yıl devre arasında yüksek bir bonservis bedeli vererek aldığı Mitrovic’i bu sezon Club Brugge’a kiralamıştı ve oradan oyuncu için gelecek haberi bekliyordu. Haber geldi ve oyuncu elden çıkmış oldu. Bu da Beşiktaş için olumlu bir haber olsa da şu anda elden çıkarılmak istenen ve mali anlamda kulüp için ciddi bir yük olan Negredo, Veli, Mustafa ve Aras’ın henüz kulüpten ayrılmaması ise Siyah Beyazlı takımın canını sıkıyor. Bu oyuncuların da yarı maliyet bedeline serbest kalmaya sıcak bakmamaları yönetimin elini devam etmekte olan transfer döneminde oldukça zora sokacaktır.

Hazırlıklarına devam eden bir başka takım olan Fenerbahçe’de de çalışmalar devam ediyor ve dün takımın henüz beklenen transferleri yapamaması durumunu dile getirmiştik. Dün de bu konu hakkında bu işlerden tek sorumlu olan Comolli’nin açıklama yapması durumu daha da netleştirmiş oldu. Comolli yapmış olduğu açıklamada, finansal fair play durumundan dolayı hareket etmekte zorlandıklarının yanı sıra şu anda kulübün mali yapısının da son derece sıkıntılı olduğunu dile getirdi. Bu konuda da Başkan’ın kısa bir süre sonra açıklama yapacağını da sözlerine ekleyen Comolli, oyuncu alımı için çalışmalarının devam ettiğini ancak peşinde oldukları oyuncuların taliplerinin olmasından dolayı da acele etmek istemediklerini; bunun içinde zamana ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Bu da demek oluyor ki, Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi durumuna göre transfer hamlesi yapacak; çünkü takım oraya katıldığı takdirde gelir elde etmiş olacak.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna