Fenerbahçe’de Bekleyiş

Fenerbahçe’nin beklenmedik bir şekilde kadrosuna kattığı Giuliano’ya Milli Takım teknik direktrü Mircea Lucescu’dan övgü dolu sözler geldi.

Yaklaşan milli maçlar öncesi Süper Lig’deki teknik direktörlerle toplantılar gerçekleştiren ve geçtiğimiz günde soluğu Samandıra da alan Lucescu, Giuliano’yu yakından tanığını ve 3.bölge için oldukça doğru bir transfer olduğunu, Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman’a iletti.

Şu ana kadar oynanan resmi maçlarda orta sahadan sonra yaratıcılık problemi çeken ve bir türlü istediği yaratıcılığı yakalayamayan Fenerbahçe’de o bölgeye doğru bir isim gerekiyordu ve yapılan yoğun çalışmalar sonucunda takım Brezilyalı oyuncuyla anlaşmıştı.

Trabzonspor maçının 2.yarısında oyuna giren ancak henüz tam performans gösteremeyen oyuncu, bizim tahminlerimize göre 3.haftanın ardından kendini bulacaktır.

Van Persie’nin bu bölgede verimsiz kalması ve aslında Aykut Kocaman’ın Hollandalı oyuncudan 3.blgedeki yaratıcılık durumunu halletmesi için grev verdiği oyuncu, neredeyse tüm maçlarda etkisiz kaldı ve sınıfı geçemedi.

Bu hafta sonu oynanacak olan Süper Lig karşılaşmasında büyük bir olasılıklı deneyimli teknik adam Soldado ve Giuliano’ya şans verecektir.

Bunun temel nedeni ise artık Persie’ye verilen sürenin dolması. Bunun yanı sıra orta sahadaki oyuncuların da şu anda beklenen seviyeye ulaşamamış olması, Aykut Kocaman’ı etkileyen başka bir sorun. Burada Ozan Tufan’ın sezona iyi başlayamaması ve hücum bölgesinde yeteri kadar etkili olamaması da hocayı düşündüren bir başka konu olarak değerlendirilebilir.

Bu konuyu halleden Galatasaray, bildiğiniz gibi orta alana parantezi geniş olan 2 oyuncuyu yerleştirerek verimliliği arttırdı ve bunun sonuçlarını da hemen geri toplamaya başladı.

Bu bölgede Souza tipi oynayan Selçuk’un da oldukça etkisiz bir performans göstermesi ve kapasitesinin tamamını sahaya yansıtamaması Galatasaray ataklarını olgunlaştıramaması ile sonlanıyordu ancak buraya etkili 2 oyuncunun gelişi, oyun anlamında da Sarı Kırmızılı takımı oldukça geliştirdi.

Bu da demek oluyor ki Fenerbahçe’nin ne yapıp edip buradaki duruma bir çare bulması gerekiyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna