Fenerbahçe’de Başkan Konuştu

Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana tüm sistemi değişteren ve kulübü şimdiye kadar alışmış olduğumuz düzenin dışına çıkaran Ali Koç, geldiği dönemde takıma takviyelerin yapılacağını söylemiş ancak mevcut tablo içerisinde herhangi bir hamle olmayınca bizlerde somut bir gelişmeden bahsedememiştik.  

Takıma sadece bu süreçte Altınordu’dan Berke ve Barış katılmıştı. Bunun üzerine de kulübün mali tablosuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ali Koç, durumun pek de parlak olmadığını ve bazı hamleler için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

UEFA Finansal fair play durumunun kulübü oldukça kısıtladığını ve şu anda mevcut borcunun oldukça yüksek olduğunu dile getiren Ali Koç, oyuncu satmadan oyuncu transferinin de oldukça güç olduğunu söyledi.

Bu da demek oluyor ki takıma katılması beklenen oyuncular için biraz daha beklemek gerekecek ancak takımın hem mali açıdan hem de mental olarak daha iyi durumda olması için Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynayacağı Benfica karşılaşmasını geçmesini gerekecek. Bunun içinde takıma takviye şart ama zamanında olmadığını söyleyelim.

Takımın kadrosunda ön alanda skor üretecek olan net bir hücum oyuncusunun olmamasının yanı sıra stoper pozisyoununda da alternatifsiz kalan Cocu’da durumun farkında ve lig maçlarında da özellikle kitlenen maçlarda bu durum Sarı Lacivertli takımın canını yakacak gibi duruyor.

Son yıllarda seyirci bakımından oldukça sıkıntı yaşayan ancak Ali Koç’la beraber satılan kombine sayısının rekor seviyelere ulaşmış olması aslında takımın bu sene en büyük transferi olabilir. Geçen sezon iç sahada oynanan karşılaşmalara bile seyircilerin gelmemesi Fenerbahçe’yi ciddi anlamda zora sokmuştu. Çünkü; taraftar olmadan iç sahada başarının da gelmesi oldukça zor. Tam bu dönemde eğer hatırlayacak olursanız hem Galatasaray hem de Beşiktaş iç sahada oynadıkları karşılaşmalarda, sadece taraftarlarının verdiği güçle zor da olsa puan almayı başarmışlardı.

Muhtemelen Ali Koç’ta bunun farkında ve şimdilik buna da fazlasıyla güveniyor. Şampiyonlar Ligi’ne kadar takıma oyuncu takviyesinin zor olduğunu düşünecek olursak Fenerbahçe özellikle bu sezon mevcut planlarını lige göre yapmış olabilir. Bir ihtimal olarak orayı geçecek olsa bile bu kadronun o seviyelerde iş yapması da oldukça zor olur.

Ayrıca Beşiktaş mali açıdan sıkıntılı olduğu bir dönemde hatırlarsanız o sezonun adını feda yılı koymuş ve neredeyse hiç transfer yapmadan sadece elde olan oyuncularla sezonu geçirmiş ve bir şekilde o süreçten sonra toparlanmayı başarmıştı. Belki de Fenerbahçe adına yapılacak en doğru hareket bu olacak. Bir sezonluk yada iki sezonluk durumun o kadar da büyük bir kayıp olmadığını dile getirmek gerekiyor. Şimdi takıma heyecanla oyuncular gelse ve sportif anlamda başarı olmazsa takım ilerleyen dönemlerde daha sıkıntılı bir dönemece girer ve bu sefer ipin ucunu asla toparlayamayacak olduğu bir dönem girer. Bu da kulağa pek mantıklı gelmiyor. Ayrıca maçların başlamasına kısa bri süre kaldığı içinde takım sahaya çıktığında bu gündemlerin değişeceğini de şimdiden söyleyelim.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna