Fenerbahçe’de Arayış Devam Ediyor

Fenerbahçe geçtiğimiz hafta oynadığı Sturm Graz maçının ardından aksayan bölgeleri için girişimlere başladı.

Özellikle sol tarafta oynayan Hasan Ali Kaldırım ve İsmail Köybaşı’ndan memnun olmayan yönetim ve teknik direktör Aykut Kocaman bu bölgenin iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyorlar.

Daha önce İnterli Ansaldi ile görüşmelere başlayan ancak bir sonuç alamayan Fenerbahçe, şimdi de Porto’da forma şansı bulamayan ve Galatasaray’dan Porto’ya transfer olan Alex Telles’in arkasında yedek bekleyen Mıiguel Layun’un peşine düştü.

Ofansif olarak da oynadığı takıma pozitif katkılar sağlayan oyuncu eğer gelirse Fenerbahçe için olumlu bir gelişme olacaktır. Sturm Graz maçında ilk 11 oynayan Hasan Ali Kaldırım’ın özellikle son topları olumlu kullanamaması sıkıntılar yaratmıştı.

Modern futbolda iki bekin önemini zaten anlatmaya gerek yok. Özellikle büyük takımlar oyunu rakip takımın 1.bölgesine yıktıkları için, savunmayı açmanın tek yolu beklerin verdiği destekle olabiliyor. Bu nedenle de bek oynayan oyuncuların hem oyun temposunun hem de ayakların iyi olması gerekiyor.

Sağ tarafında Şener, İsla, Dirar gibi alternatifleri olan Fenerbahçe’nin bu bölgeye yapacağı transfer takıma kuşkusuz ivme kazandıracaktır.

Forvet konusunda da girişimlerini sürdüren Fenerbahçe eğer yeni bir oyuncuyla anlaşamaz ise çareyi yine eski oyuncusunda arayacak. 2 kez Fenerbahçe forması giyen Sow’la da temasını sürdüren Fenerbahçe, Sow’un bonservis işini kendisinin halletmesini isteyecek. Senegalli oyuncunun da Sarı Lacivertli formayı giymek istemesi bu transferin durumunu güçlendiriyor ancak bizim tahminimiz Sarı Lacivertli takım son ana kadar bu bölge için yeni bir oyuncu arayışlarına devam edecektir.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında, bu haftayı işaret ederek, takıma 4 yeni oyuncunun daha kazandırılacağını söyleyerek taraftarında yüreğine su serpmiş oldu.

Görüştükleri oyuncuların isimlerini bilerek basına vermediklerini söyleyen Başkan, bu transferlerinde 4 yıldızlı oyuncular olduğunu söyledi. Buradan çıkaracağımız sonuçta da Sow’un olması zor gibi ancak en kötü ihtimalle Fenerbahçe’nin böyle bir şansı da bulunuyor.

Tüm bunlarla beraber bildiğiniz gibi Sarı Lacivertli takım, Ben Arfa ve Lucas Lima ısrarını sürdürüyor ancak şu ana kadar ufak tefek adımlar atılsa da henüz somut bir gelişime adım atılmadı. Şimdi ise ortaya atılan yeni iddiaya göre D.Kiev’de forma giyen Yarmelonko’ya Fenerbahçe kancayı taktı.

D.Kiev’in Şampiyonlar Ligi’nden elenmesinin ardından takımdan ayrılmak isteyen Yarmelonko’da bu transfere sıcak bakıyor ancak oyuncunun yüksek bonservis bedelinin ne şekilde ödeneceği ise soru işareti gibi duruyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna