Fenerbahçe’de 6 Krizi !

Milli arada lige hazırlıklarını devam eden Fenerbahçe, Boluspor’la yaptığı hazırlık karşılaşmasını tam 6-2’lik skorla kaybetti.

Tabii bunun bir hazırlık maçı olması skorun önemini hafifletiyor olsa da, Fenerbahçe gibi bir takımın 6 gol yemesi herkesin kafasını şaşırttı.  

Bu maçta kalede oynayan Volkan Demirel’in de maçın ardından arkadaşlarına çok kızdığı ve böyle bir performansın kabul edilemyeceğini sözlerine ekledi. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman’da oyuncuların göstermiş olduğu bu performanstan şikayetçi olurken, bunun kabul edilemez bir durum olduğunu da dile getirdi.

Fenerbahçe’de son senelerde yaşanan bu formsuzluk ve istekliksiz durumunun tek nedeni bir türlü istediği oyuncu topluluğunu bulamaması. Gelen oyuncuların da yani beklentisi yüksek olan oyuncuların bile takıma katılması bir türlü oyun anlamında Fenerbahçe’ye artı katamıyor.

Bunun tek nedeni de oyuncular değil ama Fenerbahçe cephesinde bir enerjisizlik olduğunu net bir şekilde ortada. Takımda ciddi anlamda bir hava problem var ve kalan 8 maçlık dilimde futbolcular ellerinden geleni yapmaya çalışsalar da bunun altından kalkmaları zor olacak gibi duruyor.

Bu arada 3,5 aydır Fenerbahçe’de forma giymeyen ve Aykut Kocaman’ın kadro dışı bıraktığı Ozan Tufan’da, Boluspor karşısında forma giyme şansı buldu ancak oyuncunun etkisiz performansı gözlerden kaçmadı. Fazla kilolarından kurtulma konusunda da sıkıntı yaşayan oyuncu muhtemelen sezon sonunda bu takımadan ayrılacaktır.

Fenerbahçe cephesinde ortaya atılan bir başka bomba ise Galatasaray’lı Yasin Öztekin konusunda yaşandı. Bildiğiniz gibi sezon sonunda Galatasaray’la olan sözleşmesi bitecek olan oyuncuyla henüz masaya oturulmadı. Bunu da sıkıntı haline getiren oyuncunun menajeri, Yasin’I ezeli rakipleri Fenerbahçe’ye önerdi.

Seçim arifesinde olan Fenerbahçe’de muhtemelen henüz oyuncularla ilgili olan bu durumdan net bir söylem çıkmaz. Önce seçimin durumunun belli olması gerekiyor.

Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında yaşanan mücadelenin de takımı ciddi derecede etkilediğini belirtmemiz gerekiyor. Sonuçta Başkan’da şampiyonluk yarışında kendini düşünmek durumda ve bu da takımın mental olarak yaşadığı sıkıntının ayrı bir nedeni olabilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna