Fenerbahçe ve Trabzonspor Başlıkları

Bu sezonu 2.bitirerek seneyi kupasız kapatan Fenerbahçe’de bir sonraki sezonun planlanması için Başkanlık seçimi bekleniyor ve camia açısından bu önemli güne çok az bir süre kaldı.

Mevcut Başkan Aziz Yıldırım kadar aday olan diğer başkan Ali Koç’ta bu seçime oldukça iddialı girecek. Tabii her iki başkan adayından beklenen bir sonraki sezon takıma kimin gelip kimin gideceği. Bu konularla ilgili de taraflar şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı ama takımın teknik direktörü Aykut Kocaman bildiğiniz gibi yönetime raporunu sundu ve artık seçilecek Başkan bu konuyla ilgili insiyatiflerini kullanacak.

Takımda şu an savunmada görev yapan Skertel’in durumu belli değil ve takımdan gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Oyuncunun yerine aday olan isim ise Cruzeiro’da forma giyen 29 yaşındaki Dede.  

Bu sene Rusya da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda yer alamayacak olan oyuncu, Brezilya Milli takımının rezerv takımında yer alıyor. Bunun yanı sıra ülke dışında bir takımda forma giymek isteyen oyuncunun Sarı Lacivertli takımla anlaşmasına da kesin gözüyle bakılsa da, seçimden sonra çoğu şeyin daha fazla netlik kazanacağını söylemek daha doğru olacaktır.

Fenerbahçe’nin bir de bu sezon hücum hattıyla ilgili kaliteli ve doğru alternatifler yaratması gerekiyor. Bu sezon Fernando, Jansenn ve Soldado’dan yeterli verimi alamayan teknik heyet, orta saha oyuncusu Guliano’na dan daha fazla verim aldı.

Son 5 sezonun en kısır hattı olan bu üçlüden bu sene beklenen verimin alınmamasından dolayı mutlaka bu bölgeye takviye yapılacaktır. Henüz bu bölgeyle ilgili isim olarak yazılan çizilen bir şey yok. Bunun nedeni de çok kısa bir süre sonra başlayacak olan Dünya Kupası.

Her sezon olduğu gibi bu sezonu da hayal kırıklığı ile bitiren Trabzonspor’da da yeni sezonla ilgili çalışmalar devam ediyor. Kulübün mali yapısındaki sıkıntılardan dolayı da muhtemelen bir sonraki sezonda Bordo Mavili takım daha çok genç oyunculara yer verecek. Bir de elindeki maliyetli oyuncuları da kadrodan çıkarmak zorunda kalacak.

Takımın yeniden şekilleneceğini düşünecek olursak, Trabzonspor’un bu sezon lige uyum sağlaması pek mümkün olmayabilir. Daha çok tecrübesiz oyuncularla yarışacak olan takım, bu ligin kendi seviyesinden çok daha aşağıda kalacağı için, Karadeniz ekibinden en az 3 sezon bir başarı beklenmesi zor olacaktır.

Trabzonspor’un bir diğer gündemi ise Burak Yılmaz. Senelik ortalaması diğer oyuncuların çok daha üstünde olan oyuncu bildiğiniz gibi satış listesine kondu ve talipleri bekleniyor. Oyuncuyla Beşiktaş’ta yakından ilgileniyor ancak maliyet konusunda iki tarafın ne yapacağı merak konusu olsa da Burak Yılmaz’ın, Bordo Mavili takımda bir sezon daha geçirmesi zor gözüküyor.

Trabzonspor da bir diğer gündem ise Aminu. Bu sezon küme düşen Osmanlıspor da forma giyen oyuncu takımın öne çıkan oyuncularından biri olmuştu. Süper Lig’de başka talipleri de olan oyuncuyla ilgili diğer kulüplerle yarışmak durumunda kalacak olan Trabzonspor eğer bu oyuncuyu kadrosuna katacak olursa önemli bir takviye yapmış olur. Bizler de gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna