Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta Hareketli Zamanlar

Bir sonraki hafta seçime gidecek olan Fenerbahçe’de şimdilik gündem Başkanlık seçimi olsa da, bir yandan da seçim sonrası hamleler içinde hazırlıklar devam ediyor.

Bildiğiniz gibi yeni seçilecek olan Başkan için işi kolaylaştırmak isteyen Aykut Kocaman istifa dilekçesiyle beraber eğer kalacak olursa da yeni sezon için takıma yapılacak takviyeler içinde yönetime rapor verdi.  

Son iki sezondur Kayserispor’la büyük bir çıkış yakalayan ve Milli Takıma seviyesine kadar yükselen Deniz Türüç’ü listenin başına ekleyen Kocaman, oyuncunun takıma fayda sağlayabileceği yönünde rapor verdi. Orta saha ve kanatlarda forma giyen orta saha oyuncusu duran toplarda da oldukça etkili bir isim ve bu nedenle de hem içerdeki hem de dışarda oynanacak karşılaşmalarda takıma fayda sağlayacaktır.  

Listenin bir diğer önemli ismi ise Alanyaspor’da forma giyen Emre Akbaba. Tabii oyuncu Galatasaray ve Beşiktaş’ın da listesinde ama Fenerbahçe’de bu yarışın içine girmek istiyor ancakj ekonomik tarafta öne çıkan takım ise Galatasaray oluyor.

Bu sene kaleci konusunda da para harcamak zorunda olan Fenerbahçe’de belki Volkan Demirel ile yeni bir sözleşme imzalanabilir ama kaleye muhakkak daha genç bir ismin geçmesi gerekecek. Her ne kadar bu seneyi dengeli götürmeye çalışmış olsa da, bir sonraki sezon için bu doğru bir hamle olmayacaktır.

Aykut Kocaman’ın da her ne kadar geleceği belli olmasa da hoca çalışmlarına devam edecektir ancak Aykut Hocanın şu şartlarda Fenerbahçe ile bir sonraki sezon yoluna devam etmesi pek mümkün gözükmüyor.

Beşiktaş’ta da hareketli zamanlar devam ediyor. Bu sene Şampiyonlar Ligi’ne katılamadığı için ekonomik anlamda sıkıntı yaşacak olan Beşiktaş’ta yönetim, yüksek maaş alan oyuncuların rakamlarında indirime gitmesini talep edecek. Bu oyuncuların başında ise Quaresma, Pepe, Negrede ve Vida gibi isimler bulunuyor.

Tabii bir durum değerlendirmesi yaptığımızda ise bunun olmasının kolay olmayacağını belirtmek gerekiyor. Bu oyuncuların indirime gitmesi gibi bir durum eğer gerçekleşirse Beşiktaş açısından elbette önemli bir gelişme olur ama oyuncuların kariyerlerinin son döneminde olması buna engel olacaktır. Bu da Beşiktaş’ı bu transfer döneminde zora sokacaktır.

Bunun yanı sıra Beşiktaş’ın Burak Yılmaz konusunda ısrarı devam ediyor. Özellikle Şenol Güneş’in çok istediği oyuncunun olma ihtimali oldukça yüksek. Negredo eğer ekonomik kesintiden dolayı gidecek olursa Burak Yılmaz çok daha verimli olabilecek bir şekilde oyuncunun yerini doldurabilecektir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna