Fenerbahçe ve Beşiktaş’a Dair !

İsviçre’de hazırlık kampını bitirdikten sonra Samandıra’da çalışmalarına devam eden Fenerbahçe’de yeni teknik direktör Cocu, takımı yeni sezona hazırlama konusunda elinden geleni yapıyor.

Tabii hazırlık karşılaşmalarında izlediğimiz Cocu’nun takımının biraz yumuşak olduğunu söylemek durumundayız. Maçlarda oyun sertliği konusunda biraz geride kalan takım bu sene ligde bunun sıkıntısını yaşayabilir. Süper Lig’in oldukça sert ve oynatmamaya dayalı bir lig olacağını düşüncek olursak Fenerbahçe’nin bu konuda da gelişim göstermesi gerekiyor ancak önemli olan bir başka konu oyuncuların yeni teknik direktörle olan ilişkisinin ne şekilde sürükleneceğiydi; gözüken o ki Fenerbahçe cephesi bu kısmı halletmiş. 

Cocu’nun takımda yaratmış olduğu bir diğer yenilik ise oyuncuların saha içindeki rahatlık. Geçen sezon takımın teknik direktörü olan Aykut kocaman’ın sistem olarak ne kadar basit gözükse de daha karmaşık bir oyunla oynadığını biliyoruz. Buna rağmen Cocu yönetimindeki Fenerbahçe’nin özellikle oyuncu bazında çok daha olduğu gözlemleniyor. Bunu da geçtiğimiz günlerde basına açıklama yapan De Souza net bir şekilde dile getirmişti.

Bunun yanı sıra Cagliari ile oynanacak olan hazırlık karşılaşmasının ardından yeni sezon öncesi kadro sayısını düşürecek olan Fenerbahçe’de bu karşılaşmanın ardından Cocu’nun gönderilecek olan oyuncularla ilgili de son hamleyi yapması bekleniyor.

Stoper transferi içinde çalışmalarını devam ettiren Fenerbahçe, Porto’nun sözleşme uzatmak istemediği Reyes’le ilgileniyor ancak oyuncuyla ilgilenen takımların sayısının oldukça fazla olması Sarı Lacivertli takımda işleri sıkıntıya sokuyor. Alternatif olarak Stoke City’li İndi’yle ilgilenen takım, bu oyuncudan gelecek habere göre rotasını belirleyecek.

Bir süredir takıma forvet transfer etmek isteyen ve bunun için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş içinde bugün gündeme yeni bir iddia atıldı ve İranlı santrafor Karim Ansarifard’ın Siyah Beyazlı takıma gelebilecek olduğu yazılı ve görsel basında yer aldı. Bonservisi Olympiakos’ta bulunan oyuncunun kan değişikliği için bu teklife sıcak baktığı gelen haberler arasında.

Uzun zamandır birçok ismin yazılıp çizildiği Beşiktaş’ta transfer dönemi bitmeden belli ki forvet pozisyonuna bir isim gelecek ama kimin geleceği henüz belli değil. Zaten genel olarak baktığımızda forvet pozisyonuyla ilgili en çok Beşiktaş takımının adı geçiyor.

Kaleci konusunda Siyah Beyazlı takımın çalışmaları devam ediyor ve Liverpool’un kaleci Mignolet’e de artık sona doğru yaklaşıkldığı günün manşetleri arasında. Geçtiğimiz günlerde Liverpool teknik direktörü Jurgen Kloop’da yaptığı açıklamada Mignolet’yle yolların ayrılacağını duyurmuştu. Artık bu işin resmi olarak bittiğine inanabiliriz. Bu transferler de Beşiktaş’ın olumlu bir adım attığını net bir şekilde söylemek gerekiyor.

Dün yazdığımız bir iddiada da Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı olan Pepe’nin takımdan ayrılacağını duyurmuştuk ancak Başkan Fikret Orman yaptığı açıklamada oyuncudan memnun olduklarını ve satmak gibi bir niyetlerinde olmadığını dile getirdi. Tabii Fikret Orman’ın bu tip konularda ciddi anlamda profesyonel olduğunu düşünecek olursak, Pepe 1 hafta sonra takımdan ayrılırsa kimse şaşırmasın.

Mobil Bahis Siteleri