Fenerbahçe Topuk Yaylasında

Topuk Yaylasında çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe dün Fernandao’dan olumsuz bir haber geldi. Geçen sene kolu kırılan oyuncu ameliyat olmuş ve bu sene de kamp çalışmalarına başlamıştı ancak dün yapılan açıklamada oyuncunun kol kemiklerinde sıkıntı olduğu ve yeniden ameliyat olması gerektiği açıklaması yapıldı.

Tabii teknik direktör Aykut Kocaman’nın da kesinlikle bir forvet oyuncusu istediğini biliyoruz. Fernandao’nun bu gelişmeyle beraber en az 2 ay daha olmayacak olması artık bu transferin daha da kesinleşmesi anlamına geliyor.

Bunun transferin gerçekleşmesi için de kilit isim savunma oyuncusu Simon Kjaer. Milan’ın gündemin bulunan oyuncu , Danimarkalı oyuncuyu istiyor ancak Milan kulübünün de bu transferi gerçekleştirmesi için oyuncu satması gerekiyor.

Bu arada ara bir gelişme olarak tam da burada vereceğimiz gelişmede Milan’ı Çinlilerin almasından sonra bu sene için kadroda revizyona gittiği ve neredeyse tüm takımı değiştireceği yönünde haberleri de okuyoruz hatta 2 gün önce Türk Milli takımının önemli oyuncularından bir olan Hakan Çalhanoğlu’nu kadrosuna katmıştı.

Tekrardan Kjaer konusuna dönecek olursak, Fenerbahçe bu oyuncuyu verip Milan’dan Carlos Bacca’yi takas yoluyla istiyor ancak burada da Bacca’nın bonservis bedelinin fazla olması, Fenerbahçe’nin üste para vermesi anlamında geliyor. Durum böyle olunca da bu iş biraz çıkmaza girmiş gibi duruyor ancak gelen haberlere göre yine Milan’da forma giyen Niang’ın takas yoluyla gündeme geleceği konuşuluyor. Burada top artık Milan’da. İtalyan kulübünün de kadrosuna yeni oyuncular katmak için oyuncu satması gerektiğini düşünecek olursak bu transferinde her an biteceğini söyleyebiliriz.

Forvet arayışında da bir alternatifte Krosnadar forması giyen hücum oyuncusu Smolov oldu. Geçtiğimiz sezon eğer hatırlayacak olursanız UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’ye karşı 2 maçta forma giyen oyuncu oldukça etkili bir performans sergilemiş ve Sarı Lacivertli kulübün radarına girmişti.

Hücum hattında oldukça hızlı olan ve son vuruş konusunda da özellikleri olan bu oyuncunun Sarı Lacivertli kulübe gelmesi de yine takım için olumlu olabilecek bir diğer oyuncu olarak yorumlayabiliriz.

Fenerbahçe’nin bir diğer gündemi ise Van Persie’nin durumu. Şu ana kadar takımlar birlikte çalışmayıp, fiziksel durumu gereği kondisyon yükleyen Hollandalı oyuncu da dün takımla birlikte yapılan çalışmalara katılmaya başladı.

Aykut Kocaman’ında kalmasına sıcak baktığı ve bu sezon faydalanmak istediği oyuncu Van Van Persie’yi Konyaspor’da Bajic’i kullandığı pozisyonda kullanmak isteyecektir. Geçen sene özellikle skor anlamında çok ciddi başarı sağlayan Bajic, Van Persie konusunu da referans olmuş oluyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna