Fenerbahçe Tatsız!

Hazırlık kampı süresince 3.hazırlık maçında da galibiyet yüzü göremeyen Fenerbahçe, Marsilya’ya 1-0 mağlup oldu.

Hemen hemen yeni sezonda sahada olacak muhtemel 11’yle sahada olan Fenerbahçe’de sadece Mehmet Ekici’nin yerine Alper Potuk orta sahada görev alırken, Volkan Demirel’i yerine de yeni transfer Kameni görev aldı.

Valbuena’yla gol girişimlerine giren Fenerbahçe pozisyonlarda başarılı olamazken, takımın genel kurgusunun da henüz oturmadığı gözlerden kaçmadı. 90 dakikalık oyunda Masilya’nın daha iyi gözüktüğünü de söyleyebiliriz. 2.yarıda maçın tek golünü ise Marislya’lı Germain’in kaydetti.

Maçın ardından konuşan Aykut Kocaman, ilk yarıda daha iyi bir oyun oynadıklarını ancak 2.yarıyla beraber yorgunluğun gelmesi, topun rakibe geçmesini sağladığını belirterek, henüz hazır duruma gelmediklerini dile getirdi ve takımın forvet transferine de acilen ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Bildiğiniz gibi kolu kırık olan Fernandao’nun sakatlığının ciddi olması sebebiyle, lig başladığından da oyuncunun en az 5 maçı kaçırması bekleniyor.

Lens’in yerine kanat transferi için Emre Mor’dan haber bekleyen Fenerbahçe yönetimi, Dortmund’un son hazırlık maçından Emre Mor’un 2 golüyle biraz da olsa sıkıntılar yaşadı. Bildiğiniz gibi ay sonunda Botz oyuncuyla ilgili Dortmund yönetimine rapor verecek. Emre Mor’un formunu düşündüğümüzde ise bu transferin sıkıntıya girme olasılığının artması, Fenerbahçe’yi sıkıntıya sokabilir.

BONUS: 350TL
Oyna