Fenerbahçe, Sol Bek Peşinde

Geçtiğimiz sezon sol kanadını neredeyse tüm sezonu Hasan Ali Kaldırım ile değerlendirmeye çalışan Fenerbahçe’de bazı karşılaşmalarda çok ciddi sıkıntılar gördük. Özellikle oyuncunun alternatifinin bulunmaması ve bu mevki için sadece bu oyuncuya güvenilmesi zaman zaman Advocaat’ın işleri eper bir zorlaştırdı.

Bu durumu gidermek isteyen Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon M.City’de forma giyen Gael Clichy ile ilgilenmeye başladığını basına bildirdi. 1985 doğumlu olan oyuncunun bonservisinin elinde olması ise Sarı Lacivertli kulüp için avantaj olurken, oyuncunun imza parası istemesi için Fenerbahçe için ayrı bir dezavantaj.

Premier Lig ekiplerinden Liverpool’un ve Fransa Lig 1 temsilcilerinden Bordeaux’un da peşinde olduğu oyuncu için bu kulüplerde resmi teklifi göndermişler ancak sözleşme sürelerinin kısa oluşu ve oyuncunun da yaşla ilgili bir problemi olması, bu takımlara olan ilgiyi biraz azaltacak olabilir.

Bu nedenle de eğer oyuncu gelmeye sıcak bakarsa Fenerbahçe bu transferi her an noktalayabilir.

Peki faydalı olur mu? Faydalı olur; çünkü sık sık hücuma çıkmalarıyla bilinen ve ayaklarına oldukça hakim olan oyuncu yıllarca üst düzey liglerde ve Fransa Milli Takımı’nda da forma giydiği için özellikle iç saha maçlarında Sarı Lacivertli takım adına önemli bir adım olacaktır.

Bunun yanı sıra bonservisi elinde olan böyle bir oyuncu için muhtemelen Türkiye’den başka takımlarda devreye girecektir.

Bu oyuncunun alternatifi olarak Barcelona’da önümüzdeki sezon kadroda düşünülmeyen Jeremy Mathieu’yla da görüşme sağlayan Fenerbahçe, bu oyuncunun maliyetinin biraz daha fazla olması sebebiyle ağırlığını Clichy’den yana kullanacak ancak şimdilik görülen o ki, Sarı Lacivertli takım Hasan Ali Kaldırım’ın yerine takıma sol bek kazandırmak istiyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna