Fenerbahçe, Sivasspor’a Alternatif Bir Kadroyla Hazırlanıyor

2 haftalık dilimde yaşadığı çalkantılı dönemden sonra kendi sahasında oynayacağı Sivasspor maçıyla çıkışa geçmeye hazırlanan Fenerbahçe’de teknik heyet ve oyuncular tüm planlarını galibiyet parolası üzerine kurdular.

Tabii sakat Valbuena, İsla ve cezalı olan Alper ve Neto yerine de Aykut Kocaman rotasyona gitmek durumunda kalacak. Muhtemelen savunmada sakatlığı iyileşen Skrtel’e şans verecek hoca, en azından savunmada en çok güvendiği isimlerin başında olan oyuncunun takıma dönmesinden son derece memnun.

Diğer yanda orta saha ve sağ bekte henüz bir karar alınmış değil. İsla’nın sakatlanmasının ardından bu pozisyonda, Dirar’ı kullanabilir ancak oyuncu bu pozisyona çekilirse bu kez sağ kanatta bir sıkıntı yaşanabilir. Bu nedenle yüksek bir olasılıkla Dirar’ın arkasında Şener kullanılacak. Sol tarafta Valbuena’nın yerine iki tane aday var. Bunlardan biri İsmail, diğeri de Atıf. İki oyuncunun da özellikleri oldukça farklı olduğundan Sivasspor karşılaşmasında uygulanacak olan taktik maçın durumunu belirleyecek.

İsmail orijinal bir bek olduğu için kanatları çok daha verimli kullanabilen bir oyuncu ancak Atıf bir kanat oyuncusu olmasından ötürü, sık sık içeriye giren bir oyuncu olmasından dolayı formasına çok daha yakın gibi görünüyor.

Tabii artık Fenerbahçe’nin geldiği bu son noktada oynayan oyuncuların bir önemimin kalmadığını rahatlıkla belirtmemiz gerekiyor. Fenerbahçe ne yapıp edip son haftaların formda takımını bir şekilde yenmek zorunda ve eğer bu gerçekleşmezse işin rengi gerçekten değişmiş olacak.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna