Fenerbahçe, Perşembe Gününe Kilitlendi

Perşembe Günü oynayacağı UEFA Avrupa Ligi ön eleme mücadelesi için hazırlıklarını süredüren Srı Lacivertli takım Sturm Graz maçına konsantre oldu.

Tabii bunun yanı sırada yönetimin forvet hattı için de girişimleri devam ediyor. UEFA Avrupa Ligi’nde ki rakibiyle ilgili de son notlarını alan Aykut Kocaman’ın yeni transfer İsla’ya da ilk 11’de görev vereceği konuşuluyor.

UEFA Avrupa Ligi’nde bir önceki turda Karadağ’ın Podgorica takımını eleyen S.Graz, ilk maçını 1-0 kaybetmesine rağmen iç sahada oynadığı maçı 3-0 almış ve bu turu geçmişti. Kendi evinde oldukça etkili oynayan takımın en etkili ismi ise Deni Alar olarak biliniyor.

Geçtiğimiz dönemlere göre düşüşte olan Sturm Graz’ın tek şansı ise ilk maçı iç sahada oynayacak olması. Bunun için de Sarı Lacivertli takımın ilk maçta çok dikkatli olması gerekecek. Maça dair daha geniş çapta bir bilgilendirme yazısını ise maç günü paylaşacağız.

Forvet transferi için Aykut Kocaman Lucas Perez üzerinde duruyor. Şu ana kadar Remy, Bony, Niang, Gabigol ve Batshuayi gibi isimlerle görüşen ancak bunlardan sonuç alamayan Fenerbahçe yönetimi de rotayı Lucas’a çevirdi.

Arsenal Teknik Direktörü Wenger’in de bu sezon kadrosunda düşünmediği ve sezon öncesi kampına götürmediği oyuncuyu isteyen Fenerbahçe yönetimi, Wenger’in oyuncuyla ilgili bu kararını da olumlu bir duruma sokmaya çalışacak.

Oyuncu için kiralama teklifi yapan ancak Arsenal yönetimi tarafından reddedilen bu teklifin üzerine oyuncuya başka bir kulüpten teklif gelmemesi, şimdi tekrar kiralama durumunu gündeme getirmeye başladı. Bu transferle ilgili gelişmelerde muhtemelen birkaç gün içerisinde belli olacak.

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon sağ kanadına transfer ettiği ancak sezon içinde beklenen performansı gösteremeyerek kadro dışı bırakılan oyuncudan kendine kulüp bulması istenmişti. Şu anda da takımdan ayrı çalışan ve kendisine de ciddiye alınabilecek bir transfer teklifi gelmeyen Viel’in durumu iyice daha da karışık bir hale gelmek üzere. Ortaya atılan bir iddiaya göre de oyuncu eğer bu transferi gerçekleştiremezse Fenerbahçe’yi FİFA’ya şikayet edeceği konuşuluyor.

Bir süredir takımdan gönderilmesi planlanan Kjaer’in transferi de Milan’ın Juventus’tan Bonucci’yi transfer etmesiyle bu işin yatmasıyla sonuçlandı. Buradan gelecek parayı forvete yatırmayı planlayan Fenerbahçe’nin de bu planları yatmış oldu.

Takımda satılacak ve kulübe para kazandıracak tek oyuncunun Kjaer olması ancak oyuncunun takımda kalması Sarı Lacivertli takımın planlarını değiştirecek ancak La Liga temsilcilerinden Sevilla’nın gündemine gelen ve oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen İspanyol kulübü, bu transfer için Sarı Lacivertli takımın kapısını çalacak. Sevilla Fenerbahçe’nin istediği rakama çıkarsa bu transferin her an gerçekleşebileceğini de notlarımız arasına alalım.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna