Fenerbahçe Nasıl Toparlanacak?

Spor Toto Süper Lig’in 7.haftasında Akhisar deplasmanından 1-0’lık mağlubiyetle ayrılan Fenerbahçe’de krizler her geçen gün artıyor.

Geçen hafta alınan Beşiktaş galibiyetinin ardından bu hafta da deplasmanda da olsa galibiyetle ayrılmasını beklediğimiz Sarı Lacivertli takım, 90 dakika boyunca oldukça etkisiz bir performans çizerek hem taraftarını hem de yönetimi ciddi derecede üzdü.

Akhisar’ın oyunu 90 dakika boyunca tutmayı başardığı karşılaşmada, bir de golden sonrada oynadığı etkili oyun Akhisar’ın sahadan 3 puanla ayrılmasına sebep oldu.

Peki Fenerbahçe’de ne oluyor? Bu sorunun cevabı oldukça karmaşık gibi geliyor. Sene başında Valbuena, Dirar vs. gibi oyuncuları kadrosuna katan ancak bu transferlerden sadece Valbuena’dan verim alan Fenerbahçe’nim en büyük sıkıntısının başında bu yer alıyor.

Diğer oyuncuların kara batak gibi oynaması ve bazı maçlarda bazı maçlarda olumsuz performanslar sergilemesi takımın bir türlü dengeye çıkamamasına sebep oluyor.

Uzun zamandır takip ettiğimiz Aykut Kocaman’ın da genel olarak dengeli oyunu sevdiğini bildiğimiz için bu oyuncu kadrosuyla istediği seviyeye gelmesi biraz daha sonra olacak gibi geliyor.

Ligin başından beri kaleci konusunda sıkıntı yaşayan ve sonunda Kameni’ye karar veren hoca, bazı şeyleri yavaş yavaş düzeltmeyi deniyor gibi de duruyor. Lig başladığından beri her resmi karşılaşmada gol yiyen takım savunmasında da sıkıntılar olması ve bunun da bir türlü düzeltilememesi de diğer bir konu.

Orta sahaya geldiğimizde ise, bu mevkide de oyuncuların devamlı değişen performansları ve oynadıkları pozisyonların değerlerini yerine getirememeleri yaşanan sıkıntının ayrı bir boyutu.

Gol beklenen ön alan konusunda da oynayan oyuncuların, topla diğer takımların ön alan oyuncularına göre daha az buluşması ve takımın oyunu hem tempolu bir şekilde oynayıp hem de set oyununa çevirememesi de bir başka problem.

En önemli problemlerden biri de şu ana kadar gelinen süreçte takımın artık öz-güveninin tamamen kaybolması ve üst üste kayıpların ardından çıkışa gidecek bir sürecin bulunamaması Fenerbahçe’yi bir türlü yukarıya çıkaramıyor.

Milli takımın arasının ardından da Sarı Lacivertli takımın toparlanması pek de kolay görünmüyor. Muhtemelen Galatasaray maçından alınacak sonucun ardından Fenerbahçe’nin yol haritası belirlenecekti.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna