Fenerbahçe, Kadıköy’de Trabzonspor’u Ağırlıyor

Süper Lig’in 33.haftasında sezonun son derbisinde Fenerbahçe ve Trabzonspor takımları karşı karşıya geliyorlar. Bir yanda sezon içinde teknik direktör değişikliğine giden ve istediğini alamayan Fenerbahçe, bir yanda da ligin 2.yarısına fırtına gibi başlayıp devam ettiren Trabzonspor.

Kadıköy de oynanacak olan son derbide iki teknik adam da kazanmak isteyecek. Fenerbahçe teknik direktörü Advocaat’ın sezon sonunda ayrılacağını işin içine katarsak, kendi sahalarında oynayacakları ezeli rakiplerine karşı galibiyet alıp, sezon boyu sıkıntı yaşadığı taraftarına iyi bir şekilde veda etmek isteyecektir.

Karşı tarafta Trabzonspor ise Fenerbahçe’ye bu konuda izin vermek istemeyecek ve bunun olmaması için de elinden geleni yapacaktır; çünkü Bordo Mavili takımda sezonun son derbisinde Fenerbahçe’nin ayağına ufak bir çelme takmış olursa, adından daha da fazla bahsettireceğini biliyor.

İki takımında avantajlı yönleri olduğu kadar, sıkıntılı taraflarının da olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Savunma anlamında, Bordo Mavili ekibe göre çok daha iyi işler yapan Fenerbahçe’de bütün yük sürekli savunmanın omuzlarına binerse, o zaman takım sıkıntı yaşıyor. Burada da orta sahanın devreye girmesi gerekiyor, ki bu da olmayınca takım skor anlamında geriye düşüyor.

Bordo Mavili takımın bunu gerçekleştirecek gücü var; çünkü orta alanda ve hücumda oldukça etkili silahları olan Trabzonspor, Kadıköy’de Fenerbahçe’yi zorlayacaktır.

Fenerbahçe’nin tek şansı rakibe ön alanda basıp, erkenden gol bulmak olmalı. Bunun dışında Advocaat geldiğinden beri alışık olduğumuz Lens hücumlarından bir şeyler çıkarmanın peşinde olurlarsa, o zaman Fenerbahçe için gecenin hüsranla bitme olasılığı oldukça yüksek olur.

Üst ve karşılıklı gol seçeneği mücadele için oldukça uygun olur. İki takımında kapanıp savunma yapmasını beklemek bu maç pek uygun bir düşünce olmaz.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna