Fenerbahçe, Kadıköy’de Şahlandı

Süper Lig’in 12.haftasında sahasında Sivasspor’u ağırlayan ve özellikle son zamanlarda üstündeki kara bulutları dağıtmak isteyen Fenerbahçe, ilk yarısını Dirar’ın attığı golle 1-0 önde kapadığı karşılaşmayı, 2.yarıda Soldado’nun oyuna dahil olmasıyla 4-1 tamamladı.

Rakiplerinin puan kaybettiği haftada 3 puanı almak zorunda olan Fenerbahçe, böylece biraz olsun nefes almış oldu.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ve oyunu ilk dakikadan itibaren önde kuran Aykut Kocaman’ın öğrencileri 31.dakikada Dirar’ın attığı golle öne geçti. Karşılaşmayla ilgili yazımızda Fenerbahçe’nin kendi sahasında oynamasından dolayı zaten maça üstün başlayacağını ve favori olacağını yazmıştık ancak Sivasspor’un oyun gücü takımın kazanması için yeterli olmayacaktı.

Aynı zamanda takımın tempo ve oyun olarak da aç bir şekilde oynaması gerekiyordu. Açıkçası 90 dakikalık bölümde bunu gerçekleştiren Fenerbahçe’ye milli takım arası yaramış gibi görünüyor. Tabii erkenden takım için yelkenleri suya indirmeye gerek yok.

Kalan 5 haftada oynayacakları genel tablodan nasıl bir sonuçla ayrılacaklar ona bakmak gerekiyor. İç sahada takımın tempolu oynaması ve rakip takımı bunaltıyor olması son derece normal.

2.yarıda Sivasspor eşitliği yakaladı ve bir an acaba Fenerbahçe yine gidiyor desek de oyuna dahil olan Soldado’nun girer girmez golü atması Fenerbahçe’nin direncini iyice kırdı. Sonrasında da ipler konuk takım adına iyice koparken, Fenerbahçe zorlu bir virajı 3 puan alarak dönmüş oldu.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna