Fenerbahçe İlk Resmi Sınavına Çıkıyor

UEFA Avrupa Ligi ön eleme mücadelesinde ilk maçına çıkacak olan Fenerbahçe’de Sturm Graz maçı için dün maçın oynanacağı UPC-Arena’da stadyumundaki son idmanını tamamladıktan sonra maç saatini beklemeye başladı.

Bu maç öncesinde bildiğiniz gibi Sarı Lacivertli takımda eksik oyuncular bulunuyor. En önemli eksik ise Van Persie ve Simon Kjaer. Hollandalı maç öncesinde sakatlığı gereği kadroya alınmamıştı ancak Simon Kjaer ise başka bir takıma transfer olma ihtimalinin yüksek olmasından dolayı kafileye dahil edilmedi.

Özelikle Kjaer’in eksikliğini deplasmanda oynanacak olan bu karşılaşmada Fenerbahçe’nin hissedecektir. İleri uçta da eksik olan takım, savunmada oyunu toparlayabilirdi ancak Kajer gibi tecrübeli bir oyuncunun olmaması, bu bölge devamında kurulacak oyun için sıkıntı yaratabilir.

Aykut Kocaman’ın savunmada Kjaer’in yerine Neustader’i oynatması beklenirken, Van Persie’nin yerine kullanacağı isim ise şimdilik belirsiz ancak dün yaptığı basın toplantısında bu bölge için genç oyuncu Ahmet Han’ı değerlendireceğinin işaretlerini bizlere verdi.

Uzun zamandır tanıdığımız Aykut Hocanın, bu tip eksikliklerde oyun tecrübesinden çok, pozisyon tecrübesini tercih edeceğini de tahmin edebiliriz. Bu nedenle de akşam muhtemelen Ahmet Han maça ilk 11’de başlayacaktır. Tabii kimsenin nasıl bir performans göstereceği konusunda hem fikir olmadığı oyuncuyu sadece izlediğimiz hazırlık maçlardan biliyoruz.

Bu maçlarda da oyuncunun iyi performanslar sergilediğini söyleyebiliriz ancak Fenerbahçe’nin bu pozisyon için rövanşa kadar başka bir çözümü bulması gerekiyor.

Rakibe geldiğimizde ise, olumlu şeyler söyleyebiliriz. Özellikle kompakt oyunda oldukça başarılı olan takımın set oyunu konusunda da kendi sahasında iyi işler yaptığını söyleyebiliriz. Geçiş oyunlarında da grafiği yüksek olan takım, kaptığı toplarla da hücuma etkili çıkışlar yapabiliyor.

Bu nedenle ilk maçta Fenerbahçe’nin çok dikkatli olması gerekecek. Ger dönüşü zor bir skor Kadıköy de işleri zora sokabilir. Bu akşamda dün oynanan Başakşehir maçında olduğu gibi gollü bir karşılaşma olması yüksek olabilir ancak bunun için de erken gelebilecek bir gol, bu duruma zemin hazırlayacaktır.

Bahis tercihlerinde ise ilk yarı alt ve karşılıklı gol seçeneği uygun gibi görünüyor. İlk yarı alt tercihini ise Konyaspor’dan tanıdığımız Aykut Kocaman futbolunu referans olarak gösterebiliriz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna