Fenerbahçe Hız Kesmeyecek

Sezona 2 orta saha transferi ile başlayan Fenerbahçe, Fransız Valbuena ve Mehmet Ekici operasyonun ardından girişimlerine tam gaz devam ediyor.

Orta sahaya yaratıcı ve skor üretecek oyuncular konusunda olumlu işlere imza atan yönetim, şimdi de hücuma yönelik skor üretebilecek oyuncuların peşinde düştü. Aykut Kocaman her ne kadar Van Persie’yi tutsa da oyuncunun ne vereceği konusunda kafalarda olan soru işareti, yönetimi alternatifler konusunda hareketlendiriyor.

Günün gelişmesi ise Leicester City’de forma giyen Jamie Vardy. 2 sezondur çok ciddi bir çıkışa imza atan İngiliz oyuncu, diğer Avrupa kulüplerinin olduğu gibi Fenerbahçe’nin de dikkatini çekti. Hızı, bitiriciliği ve agresif oyunuyla dikkat çeken oyuncu muhtemelen bu özellikleriyle Aykut Kocaman’nın da dikkatini çekmeyi başardı.

Yönetimde hocanın onayını aldıktan sonra oyuncunun menajeri aracılığı ile girişimlerine başladı. Tabii oyuncu Prömiyer Lig’in ardından Süper Lig’i tercih eder mi bilinmez ama Fenerbahçe’ye gelirse faydalı olacağı kesin.

Fenerbahçe’nin yine bir başka alternatifi de aynı takımda forma giyen Ahmed Musa. Havuzu genişletmek isteyen yönetimin eğer hücum oyuncusu konusunda çaresiz kalacağı bir pozisyonun içine girerse, bu oyuncu için nabız yoklayacağı, Fenerbahçe gündeminin ana başlıklarını oluşturuyor.

Stoper transferi için de çalışmalarına ara vermeden devam eden yönetimin Bayern Münih’le sözleşmesi biten Badstuber’i de listesine aldığı yine günün sıcak gelişmelerinden bir tanesi. Kjaer’in satılma durumuna karşı, savunmayı tecrübeli isimlerden oluşturma kararı alan Aykut Hoca’nın, bu oyuncu için de olumlu rapor verdiği gelen bilgiler arasında.

Bir süredir de kaleci konusunda alternatif arayan yönetimin, Malaga’nın 33 yaşındaki kalecisi Kameni le anlaşmak üzere olduğunu da biliyoruz ancak ilerleyen günlerde yaşanacak olumsuz bir gelişme karşısında boşa düşmek istemeyen yönetimin Eskişehirspor’la yollarını ayıran Ruud Boffin’i de listesine aldığı günün sıcak gelişmelerinden. Oyuncu da eğer Fenerbahçe tarafından böyle bir gelişme olursa, Fenerbahçe’ye sıcak bakacağı da kulislerde konuşuluyor.

Bu sene Eskişehirspor’un maçlarını yakından takip ettiğimiz için, Boffin’in de, Volkan Demirel için iyi bir alternatif olacağını söyleyebiliriz.

Şu ana kadar yaşanan gelişmelere bakıldığında Fenerbahçe’nin taraftarları stada çekmek için doğru hamleler yaptığını söyleyebiliriz ancak bu çalışmaların yeterli olmadığını da söylemek durumundayız.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna