Fenerbahçe Hareket Devam Ediyor

Kjaer’in satılmasının ardından savunmayı Neustader’le tamamlamaya çalışan ancak bu oyuncundan da beklenen performansı alamayan, Fenerbahçe yönetimi ve Aykut Kocaman’ın da kararıyla ilk hamleyi savunmaya yaptı.

Portekizli Milli Takımında da oynanan stoper oyuncusu Neto’yu gündemine alan ve şu anda oynadığı kulüp olan Zenit’le görüşmelere başlayan ve bu transferi kiralık artı satın alma opsiyonuyla bitiren Sarı Lacivertli yönetim bu akşam saatlerinde oyuncuyu İstanbul’a getirecek.

Savunma hattında nemli bir oyuncu olan ve özellikleriyle dolayısıyla da pas alış verişi konusunda da kalitesi yüksek bir savunma oyuncusu olan Neto, Fenerbahçe’ye faydalı olacaktır.

Aslına bakarsanız Fenerbahçe’nin savunma anlamında çok fazla bir problemi olduğunu söylemek yanlış olacaktır; çünkü lig başladığından beri Sarı Lacivertli takımın asıl probleminin omurgada olduğunu söylemek gerekiyor.

Gündemi takip ettiğimiz kadarıyla da omurga sorununu çözmek için de herhangi bir hamlesi bulunmuyor.

Sadece gündemde olan bir diğer konuda, Fenerbahçe orta sahasında oynayan De Souza’nın da takımdan ayrılıp West Bromwich’e gitmesi bekleniyordu. Bu transfer gerçekleşseydi Fenerbahçe kasasına 11 milyon euro’luk bir bütçe gelecekti.

Bu gelecek parayla da yönetim orta sahaya tempolu bir oyuncu alacaktı ancak deme konusuyla ilgili problem yaşanınca transfer şimdilik askıya alında. Tabii Prömiyer Lig temsilcisinin ısrarı devam edecektir. Transferin son anına kadar Sarı Lacivertli yönetime her an yeni isimlerde katılabilir.

Sezon başından beri kaleci konusunda da sıkıntı yaşayan hem Kameni hem de Volkan’dan bekleneni alamayan Fenerbahçe’de konuşulan diğer bir konuda yeni bir eldivenin takıma katılıp katılmayacağı konusu. Bu konuda da şu anda konuşulan iki isim var; biri Altınordu’nun genç kalecisi Berke diğeri ise Bursaspor’un kalecisi Harun Tekin.

Böyle bir hamlenin gerçekleşme şansı diğer bölgelere yapılacak olan transferleri düşündüğümüzde olma olasılığı biraz düşük olsa da, yine de bu konunun konuşulması bile kalede yaşanan sıkıntıyı fazlasıyla kanıtlamış oluyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna