Fenerbahçe Günlüğü

Fenerbahçe cephesinde dün ortaya bomba gibi bir iddia atıldı ve Sarı Lacivertli takımın Antalyaspor’lu Eto’o ile anlaştığı öne sürüldü.

Türkiye’ye geldiği günden bu yana adı çeşitli takımlarla geçen ancak bu zamana kadar transferi gerçekleşmeyen Eto’o’nun her an Fenerbahçe’ye gelecek olması da taraftarı da heyecanlandırdı. Finansal Fair-Play gereği oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen ve eğer alırsa da UEFA Avrupa Ligi maçında da oynayabilecek olan Kamerunlu yıldızın, bu nedenden dolayı da transferi oldukça kuvvetli bir ihtimal.

Antalyaspor cephesi de bu durumu yalanlamazken, Rıza Çalımbay da yaptığı açıklamada, Fenerbahçe de forma giyen Atıf’ı beğendini söylerken; bu iki haberi birleştirdiğimizde iki oyuncunun takasını gündeme getirebiliriz.

36 yaşındaki Eto’o da Fenerbahçe’ye fayda sağlayacaktır ancak yaşı ve temposu oyunu nereye kadar sürükler o kısmı soru işareti oluyor. Bu konuyla ilgili gelişmeler oldukça da sizlerle paylaşacağız.

Fenerbahçe de yine dün ortaya atılan iddiaya göre Sow’un da tekrar Sarı Lacivertli formayı giyebileceği önde sürüldü. Oyuncu eğer gelirse de 3.kez Fenerbahçe dönemine başlamış olacak ancak bu konunun Sarı Lacivertli takım için olumlu bir durum olduğunu düşünmüyoruz.

3.kez takıma katılma olasılığı olan oyuncunun yerine alternatif bir oyuncunun üretilememesi tamamen bir yönetim problemi olarak da değerlendirilebilir. Bu kadar geniş bir oyuncu havuzunda Sow’un yerini dolduracak bir oyuncunun bulunamaması ve devamlı oyuncunun adının geçmesi pek de pozitif bir durum olarak düşünülemez.

Bir kulübün devamlı aynı oyuncular etrafında dönmesi, transferlerle ilgili olan pazarın ne kadar dar olduğunun ayrı bir kanıtıdır.

Bununla beraber yine dün ortaya atılan ve bugün oldukça geniş bir yer bulan habere göre de, Fenerbahçe idari menajeri Hasan Çetinkaya’nın Ben Arfa için Fransa’ya gittiği yönünde. Transfer döneminin başladığı tarihten itibaren Sarı Kanaryaların gündeminde olan ancak çeşitli sebeplerle bir türlü transferi gerçekleşemeyen oyuncu için, son bir defa PSG yönetimiyle masaya oturulacak.

Burada etkili olan durum ise Ben Arfa’nın yeni sezonda kadroda düşünülmemesi. Fenerbahçe de bu durumu kullanıp, oyuncuyu renklerine bağlamak isteyecek ancak PSG’de de izlediğimiz kadarıyla oyuna yeteri kadar olumlu katkılarda bulunamayan oyuncunun, Fenerbahçe de ne yapıp ne yapamayacağı. Genel olarak problemli olan Ben Arfa, Fenerbahçe de 2.Viel krizine de sebep olabilir.

Sarı Kanaryaların bir süredir peşinde koştuğu Emre Mor içinde bugün Almanya’dan haber gelecek. Peter Botz’la beraber 2.etap kampı için İsviçre’ye gidecek olan takımın kamp kadrosu bugün belli olacak ve Emre’nin kadroda olup olmayacağı belli olacak. Tabii Alman basınına göre de ilk kamp dönemini olumlu geçiren Emre’nin 2.etap kampına da katılacağı yönünde. Bu gelişme de bugün belli olacak ve ayrıntılarını yarın sizlerle paylaşmış olacağız.

 

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna