Fenerbahçe Gündemi

Sarı Lacivertli takımda da devre arasının girmesi henüz bir şeyi değiştirmiş değil. Yönetim ve teknik heyet takımı 2.yarıya hazırlamak için elinden geleni yapmaya çalışıyor ancak şartlar takım adına oldukça zor gözüküyor.

FİFA’nın getirdiği ekonomik düzenlemeler gereği transfer yapma konusunda temkinli davranmak zorunda kalan Fenerbahçe’nin öncelikli olarak oyuncu satması gerecek ancak gelinen tabloda, böyle biri durumun olması pek mümkün görünmüyor.

Öncelikli olarak elinden Hollandalı golcüsü Robin Van Persie’yi çıkarmak isteyen yönetim, oyuncunun uzun süredir top oynamaması engeline takılmış durumda. Ciddi bir sakatlığı olan ve bu nedenle oynamayan Van Persie, biraz toparlasa bile oynacak düzeye gelmesi oldukça zor. Zaten Aykut Kocaman’da oyuncuyu gözden çıkarmış durumda.

Devre arası kampına da katılmaması gündemde olan oyuncunun 2.yarıda Fenerbahçe’den alacağı ücretin ödenmesi halinde oyuncu bonsrvis bedeli alınmadan yollanacak ancak bu bile pek mümkün görünmüyor. Oyuncu belki ufak bir ihtimal de olsa, Feyenord’a yakın gibi görünüyor. Gelişmeler ne gösterecek hep beraber göreceğiz.

Bunun yanı sıra son oynanan 6 maçta 1 dakika bile süre alamayan Ozan Tufan’ın da durumu belirsiziliğini koruyor. Devre arasında oyuncunun durumunu değerlendirecek olan Aykut Kocaman’ın 2.devrede milli oyuncuyu oynatması oldukça zor bir ihtimal. Bu nedenle olası bir transfer teklifinde Ozan Tufan ile de yollar ayrılabilir.

Sol bek pozisyonunda Hasan Ali Kaldırım ve İsmail Köybaşını yetersiz bulan Aykut Hoca’nın özellikle bu pozisyon için oyuncu takviyesi istediği de gelen haberler arasında.

Bunun için de ön plana çıkan oyuncu Fransa Lig 1 de Nantes forması giyen Lima. Bu sene Nantes’ın pozitif performans sergilemesinde önemli sayılabilecek bir performansa imza atan oyuncuyu, takımın teknik direktörü Ranieri her ne kadar takımda tutmak istese de, takımın yararına olabilecek bir rakam geldiğinde oyuncunun gözden çıkarabileceği haberleri, gündemde yer alan konular arasında.

Ligin ilk yarısının sonlarına doğru performansını yükselten ve ciddi bir ivme kazanan Giuliano için Brezilya Serie A temsilcisi Santos’un nabız yoklayacağı da Fenerbahçe’nin gündemindeki yerini aldı. Santos kulübü ön alanda oynayan ve etkili bir silah olan Lima’yı ezeli rakibi Palmeiras’a kaptırınca, bu pozisyon için Fenerbahçeli oyuncuyu düşünmüş. Bir yandan da sene sonunda düzenlenecek olan Dünya Kupasında, Brezilya teknik direktörü Titi kozunu kullanmak isteyen kulüp, en kısa zamanda oyuncu için Fenerbahçe’nin kapısını çalacak. Fenerbahçe de kendini yeni yeni bulan oyuncunun gitmesi oldukça zor bir ihtimal olsa da, Sarı Lacivertli takımda senelerini geçirmeyeceği kesin gibi gözüküyor.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna