Fenerbahçe de 2.Kamp Dönemi

Yeni sezon çalışmalarına devam eden Fenerbahçe de yurt içi kampı tamamlanırken yurt dışı kampı için hazırlıklar başladı.

Yaklaşık 3-4 günde gündemdeki konu ise B.Dortmund forması giyen Emre Mor’un takıma katılıp katılmayacağı konusuydu. Bir süredir oyuncunun peşinde olan Fenerbahçe yönetimi, Dortmund’u ikna turlarına çıkmış ancak ikna konusunu bir türlü aşamamıştı; çünkü hem oyuncu hem de Dortmund’un yeni hocası oyuncunun Avrupa’nın daha da prestijli bir takımında forma giymesini istiyordu.

Hem oyuncuya gelen tekliflerin az olması hem de şu ana kadar sadece Fenerbahçe’nin ısrarcı olması işleri olumlu tarafa çevirmiş gözüküyor. Bu konuyla ilgili Dortmund ikna edilirken geriye sadece Dortmund’un yeni teknik direktörü Botz’un raporu kaldı. 25 Temmuz da ilk etap çalışmalarını bitirecek olan Dortmun’un hocası eğer Emre’nin kalması yönünde bir rapor verirse bu transferin gerçekleşmesi oldukça zor olacak ancak Alman basınının iddiasına göre de Botz oyuncusunu yeni sezonda tecrübelenmesi için göndermek istiyor.

Bu da demek oluyor ki, 25 Temmuz dan önce Emre Mor’un Türkiye’ye gelmesi biraz zor bir durum ancak oyuncu 25 Temmuz da Samandıra’da olabilir.

Fenerbahçe’de ki asıl kriz ise forvet konusunda yaşanmaya devam ediyor. Henüz ne bir isim gündem de ne de Van Persie’nin bu bölgedeki performansından Aykut Kocaman memnun. Bu sene Aykut Hoca’yla çıkış yapması beklenen ancak Topuk Yaylası’nda da gereğini yapamayan oyuncu, planları bozmaya devam ediyor.

Topuk Yaylasından gelen raporlara göre de hala takıma uyum konusunda sıkıntı yaşayan oyuncunun daha önce bu takımda forma giyen Alex ve Kuyt gibi sahiplenici olmaması problemler doğuruyor. Ortaya atılan bir iddiaya göre de, oyuncuya kaptanlık verilmesi gündemde ancak şu anda takım kaptanı olan Volkan’ın bu durum karşısında nasıl bir refleks vereceği ise soru işareti.

Aslına bakarsanız Hollandalı yıldız oyuncuya gereğinden fazla şans verildi ve hala da verimi arttırmak için bu tip hamlelerin yapılmasını pek doğru bulmuyoruz ama Fenerbahçe’nin nokta santrafor transferinin bitirmesi gerekiyor.

Bir süredir konuşulan Ozan Tufan konusunda da Aykut Kocaman’ın eğer takıma mali anlamda kazanç sağlayacaksa satılabilir onayının ardından da oyuncunun menajeri Ahmet Bulut’un oyuncu isteyen Avrupa’dan birkaç kulüple tekrarsan temasa geçeceği de konuşuluyor.

İlk etap kamp çalışmaları başlarken oyuncuyu isteyen takımlar için Aykut Kocaman bekleyin talimatı vermiş ve oyuncunun Topuk Yaylasında da gereken seviyeye gelememesi üzerine Aykut Hoca da orta saha planlarını değiştirme kararını almış.

Fenerbahçe 2.etap çalışmaları için İsviçre’ye bugün gitti. Burada 4 hazırlık maçı oynayacak olan Sarı Lacivertli takım bu akşam da Sporting Lizbon ile karşı karşıya gelecek. Bu maçın ardından 15 Temmuz da Marsiya ile, 17 Temmuz da A.Bilbao ile ve son olarak da 19 Temmuz da Monaco ile hazırlık maçlarına çıkan olan Fenerbahçe’yi bu maçların ardından da yeni sezon için daha net bir şekilde yorumlayacağız.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna