Fenerbahçe Dalgalanıyor

Bu hafta Sarı Lacivertli takımın deplasmanda oynadığı Osmanlıspor karşılaşmasının ardından, basın toplantısında teknik direktör Aykut Kocaman, gerekeni yapacağım ifadesi kullanmış ve bu ifadenin de istifaya kadar gideceği düşünülmüştü.

Tabii Hoca, cümlelerinde istifa kelimesini geçirmedi ancak bu eylemin olması kuvvetle muhtemel ifadelerde bulunmuştu.

Maçın ardından da Fenerbahçe yönetimi de konuyla ilgili değerlendirmeyi yapmak üzere toplanmış ancak gelen haberlere göre, Aykut Kocaman’ın arkasında durmaya karar verilmiş.

Son zamanlarda yaşanan puan kayıplarının ardından, takımın hem kötü gidiyor olması hem de oyuncu bazında yaşanan sıkıntıların ardından yönetimin devre arasına kadar takımın son durumunu görmeyi tercih ettiği konuşuluyor.

Aslına bakıldığında bu durum da son derece mantıklı geliyor. Olası bir ayrılık halinde takımın başına kimin geleceği konusunda bir kere ciddi bir sıkıntı yaşayacak olan Fenerbahçe’ye kim gelirse gelsin takımı toparlamak için yüksek bir şansa sahip olması gerekiyor. Bu da pek ihtimaller arasında değil gibi.

Bunun yanı sıra hem Türkiye de hem de Avrupa da şu anda nitelikli teknik direktörlerin çoğunun çalışıyor olması da konunun ayrı bir durumu. Muhtemelen devre arasına kadar takımın durumunu değerlendirecek olan yönetimin eğer devre arasına kadar olan sıkıntılı süreç devam ederse, böyle bir karar vermesi takım adına olumlu sonuçlar yaratabilir.

Yönetimin verdiği kararın ardından da Fenerbahçe de milli takım arasından sonra kadroda revizyona gidilmesi de bekleniyor. Özellikle formsuz oyuncuların kadro dışı kalması gündeme gelirken, bunun dışında herhangi bir çözüm olmayacakmış gibi de görünüyor.

Aykut Kocaman döneminde fazla forma şansı bulamayan Mehmet Topal’ın da gelen haberlere göre bu durumdan rahatsız olduğu konuşulurken, milli oyuncuyla beraber birkaç ismin daha topun ağzında olduğu yine Fenerbahçe gündemini oluşturan diğer başlıklar olarak ön plana çıkıyor.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna