Fenerbahçe Cephesinde Son Gelişmeler

Bu sezonu Galatasaray’ın ardından 2.olarak tamamlayıp önümüzdeki sezon şampiyonlar ligi için ön eleme oynayacak olan Fenerbahçe cephesi de seçim gündemiyle boğuşup duruyor.  

Doğal olarak takımın bir sonraki sezon için yapacağı hamleler de bu hareketliliğin sona ermesinden sonra olacak. Tabii seçimi kazanmaya en yakın olan tarafın Aziz Yıldırım olması sebebiyle de deneyimli Başkan, şimdiden çalışmalarına başlamış durumda ancak diğer aday olan Ali Koç geldiğinde ise Aykut Kocaman’ın durumu da karışabilir; çünkü o vakit camia da muhtemelen komple bir değişiklik yaşanacak.

Transfer çalışmaları konusunda da geçen sene yapıldığı gibi işi sona bırakmak istemeyen yönetimin, mali kriterlerden dolayı bonservisi elinde olan oyunculara yöneldikleri biliniyor. Listenin başında ise bu sene Nice takımı ile sözleşmesi biten Balotelli var.

Ön alanda yüksek kapasiteye sahip olan oyuncu için Aykut Kocaman’ın da onay verdiği de perdenin arkasında konuşuluyor ancak bu İtalya Milli takım kadrosuna yeniden seçilen oyuncuyla Marsilya’nın da yakın ilgilenmesi bu transferi zora sokabilir.

Bunun dışında bu sene kaleyi çoğu karşılaşmada Volkan Demirel’e emanet eden teknik heyet bir sonraki sezon için Kameni’nin yerine Volkan’la yarışabilecek hatta eldivenini elinden alabilecek bir kalecinin de takıma dahil olmasını istiyor. Bunun için de listenin başında Tim Krul var. Bu sezon Brigton forması giyen deneyimli file bekçisi tecrübesiyle dikkat çekiyor. Tabii bu sezon sadece F.A Cup ve Lig kupası maçlarında oynadığı için bir sonraki sezonu da yedek kulübesinde geçireceğini bildiğinde dolayı, bu transfere sıcak bakabilirler.

Savunmada da ayrılacak ismin Skrtel olacağı da her geçen gün daha da doğrulanıyor. Gerrard’ın yeni takımına ısrarla istediği oyuncu da gitmeye sıkcak bakıyormuş. Bu oyuncunun alternatifi olarak ise düşünülen isim Stuttgart forması giyen Badstuber. Tıpkı Skrtel gibi uzun boylu olan bu oyuncu da Sarı Lacivertli takım için iyi bir alternative olabilir.

Fenerbahçe’de dedikodu haline gelen Valbuena konusunu ise uzun bir süre daha konuşacağız gibi geliyor. Lig biter bitmez eğer hatırlayacak olursanız oyuncuyla ilgili şok edici bir iddia ortaya atılmış ve bu iddiaya göre de eğer Aykut Kocaman seneye takımın başında olursa, Fransız oyuncunun da takımda olmayacağı konuşuluyordu.

Tatilden sonra ülkesine giden Fransız oyuncu orada yerel basına verdiği röportajda, İstanbul’a geldiği ilk gün havaalanında kendisini daha çok taraftarın karşıladığını belirtirken, sezon içinde bunu göremediğini de dile getirmişti. Bunun yanı sıra Aykut Kocaman ile yıldızı bir türlü barışmayan oyuncunun, bu sene düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda da olma şansının çok daha öncesinde bittiğinin bilinmesi ve kendinisin de bunun farkında olması; oyuncuyu motivasyon oarak biraz sıkıntıya sokmuştu. Durum böyle olunca da Aykut Hoca ve Valbuena arasında ciddi bir uzaklık oldu. Bunu da zaten oynanan çoğu karşılaşmada gördük. Hocanın kalma ihtimali düşünüldüğünde, Valbuena’nın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılabilir. Tabii eğer parayı düşünecek olursa da muhtemelen burada kalmaya devam edecektir ancak bu kez de yedek oturan oyuncuya yönetim yüklü bir ödeme yapmak ister mi orasını da hep beraber göreceğiz. Fenerbahçe cephesini de yakından takip ederek sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna